NXT Women's Championship


 Wstęp:
NXT Women’s Championship jest profesjonalnym pasem zapaśniczym w WWE. Mistrzostwo zostało utworzone przez WWE NXT w 2013 i po raz pierwszy został przedstawiony 5 kwietnia na WrestleMania Axxess. W czerwcu Stephanie McMahon ogłosiła, że odbędzie się turniej z udziałem pięciu Div z NXT oraz trzech Div z głównego rosteru. Turniej miał wyłonić pierwszą w historii NXT Women’s Champion. W finałach turnieju Emma zmierzyła się z Paige, która ostatecznie wygrała pojedynek oraz złoto.

Panowania:
 Jak na razie dopiero cztery zawodniczki, które posiadały ten tytuł. Nie zdarzyło się jeszcze, aby ktoś wygrał tytuł po raz drugi. Pierwszą posiadaczką jest Paige, która pokonała Emme w finale turnieju na odcinku NXT 24 lipca 2013 roku.

Najdłużej panującą mistrzynią jest Paige, która miała tytuł przy sobie przez 274 dni, a ostatecznie został jej on odebrany przez Generalnego Menagera NXT - JBL. Wtedy też po raz pierwszy i jak na razie jedyny zwakowano ten tytuł, a kolejny turniej wyłonił nową mistrzynię, którą okazała się Charlotte. Najkrócej jak na razie panuje obecna mistrzyni Bayley. Jedyną czarnoskórą mistrzynią jest Sasha Banks, a jedyną mistrzynią z Anglii jest Paige, która również jest najmłodszą posiadaczką pasa.

Obecnie ma go Bayley, która wygrała mistrzostwo na NXT TakeOver: Brooklyn, gdzie pokonała Sashe Banks.

Historia:
Turnieje i pierwsze mistrzynie:
W pierwszej rundzie turnieju odbyły się cztery pojedynki. W pierwszym z nich Paige udało się pokonać Tamine Snuke. W drugim była Divas Champion Alicia Fox pokonała Bayley. W trzecim Summer Rae pokonała Sashe Banks, a w ostatnim Emma pokonała Aksane. W półfinałach Paige pokonała Alicie i tym samym zakwalifikowała się do finałów.

Tydzień później Emma pokonała Summer Rae, aby zakwalifikować się do finałów. Po porażce zdenerwowana Summer zaatakowała Emme, której na pomoc przybiegła dawna rywalka Summer i druga finalistka - Paige, która pomogła Emmie wstać, a następnie panie wymieniły się spojrzeniami.

Paige
Mistrzyni: Paige
Data zdobycia: 24.07.2013
Gala: NXT
Pokonała: Emme (Singles Match)
Data utraty: 24.04.2014
Pokonana przez: Tytuł odebrał jej GM NXT - JBL
Gala: NXT
Długość panowania: 274 dni

Na odcinku NXT, który został wyemitowany 24 lipca 2013 roku odbyła się finałowa walka turnieju, w której Paige pokonała Emme i stała się pierwszą NXT Women’s Champion. Wielkiego zwycięstwa pogratulował jej Triple H oraz inne Divy.

Tydzień później Summer w towarzystwie panującego wtedy GM’a NXT Dusty’ego Rhodesa zaproponowała, że skoro pokonała Paige jakiś czas temu to powinno się jej wręczyć ten tytuł po czym pewna siebie zaproponowała Dance Contest, ona kontra Emma, której jej zdaniem taniec jest do bani. Paige powiedziała, że ktokolwiek wygra i tak zostanie potem przez nią pokonany. Konkurs tańca wygrała Emma i stała się tym samym nową pretendentką do tytułu Paige. Jednak po kolejnej porażce Summer ponownie zaatakowała Emme przez co ta doznała kontuzji i nie mogła walczyć z Paige. Na odcinku NXT 14 sierpnia Summer zajęła jej miejsca i zmierzyła się z Brytyjką w walce o pas, lecz przegrała. Po pojedynku Summer została zaatakowana przez Emme.

Dwa tygodnie później Emma przypomniała, że dostanie swój pojedynek o NXT Women’s Title kiedy tylko zechcę, ale pierwsze musi skopać Summer zadek. Tego samego wieczoru pokonała Summer w walce jeden na jednego. Po kolejnej przegranej Summer zaatakowała Emme i chlusnęła jej w oczami bańkami mydlanymi w płynie Emmy. W ten sam wieczór Sasha Banks powiedziała Summer, że jej zdaniem to co zrobiła było okropne. Summer powiedziała, że dzięki takim zachowaniom jest na Raw i SmackDown z Fandango, a Sasha za kilka tygodni przegra swój pojedynek z Paige ponieważ nie ma charakteru. Poradziła jej jakiś znaleźć i się prędko obudzić. Summer również w następnym tygodniu poradziła Sashy co ma zrobić. 11 września Paige pokonała Sashe w pojedynku jeden na jednego i po walce Paige podała Banks rękę co ta niezbyt ciepło przyjęła. Gdy mistrzyni opuszczała ring została zaatakowana przez Sashe, a na koniec otrzymała Bankrupt. Później Sasha powiedziała Summer, że było to niesamowite oraz, że nigdy nie zrobiła by tego bez jej pomocy.

Dwa tygodnie później Sasha z Summer u boku pokonała Bayley. Po pojedynku Summer ogłosiła, że jej miłość Fandango będzie za tydzień na NXT oraz powiedziała, że wraz z Sashą będą panować aż do WWE. Na koniec Emma przegoniła je z ringu, a tydzień później Emma i Santino Marella pokonali Summer i Fandango w Mix Tag Team Matchu. 9 października Sasha i Summer próbowały przeszkodzić Charlotte (z którą była Bayley) w pojedynku z Santaną Garrett, ale Charlotte i tak wygrała. Po walce Summer przedstawiła siebie i Sashe jako The BFFs - Beautiful, Fierce Females będą dominowały w WWE i nikt z tym nic nie może zrobić. Summer wspomniała również o tym jak Sasha wysłała Paige obolałą do domu kilka tygodni temu, ale jej przemowę przerwała powracająca Paige, która niestety nie dała rady przewadze liczebnej nieprzyjaciółek. Na pomoc mistrzyni przybiegła Emma. Przez to zajście The BFFs rzuciły rywalkom wyzwanie na walkę drużynową, do której doszło tydzień później. Starcie wygrały Sasha i Summer po tym jak mistrzyni została przypięta przez The First Lady of NXT.

Tydzień później podczas pojedynku Emmy z Sashą, jej koleżanka Summer próbowała interweniować, ale została powstrzymana przez Paige. To zamieszanie rozproszyło Emme, która szybko została przypięta przez The Bossa i przegrała walkę. Po zwycięstwie Banks mówiła coś do Emmy, a Paige chciała ją zaatakować jednak zwyciężczyni uniknęła ataku i mistrzyni przypadkowo powaliła Emme co pozwoliło The BFFs uciec, a Emme rozzłościło. Tydzień później podczas pojedynku pomiędzy Paige, a Summer Sasha zostałą wyrzucona za interweniowanie w walce. Po tym jak Paige wygrała, Sasha powróciła, aby ją zaatakować. Na pomoc mistrzyni przybiegła Emma, która się zapatrzyła i uderzyła w twarz Paige nie wiedząc, że to ona. Nie spodobało się to mistrzyni.

Tydzień później The BFFs próbowało przeciągnąć na swoją stronę Bayley, ale za namową Charlotte ta tego nie zrobiła. 13 listopada panie zmierzyły się ze sobą w walce drużynowej podczas, której Charlotte odwróciła się od Bayley i sprzymierzyła się z Sashą i Summer, które z łatwością wygrały walkę. Dwa tygodnie później Emma wyjawiła w wywiadzie, że została zaatakowana za kulisami przez The BFFs i nie jest w stanie walczyć. Zdaniem Paige Emma robi tylko wymówki, aby przełożyć ich NXT Women’s Title Match. Emma zaprzeczyła dodając, że te nie porozumienia między nimi były zupełnie przypadkowe. Tego samego wieczoru Natalya zaczęła rozmawiać z Paige, która jej zdaniem była dla niej nie miła w szatni i chciała to wyjaśnić. Mistrzyni nazwała ją Miss Hollywood, której bardziej zależy na reality show niż na mistrzostwach. Paige następnie rzuciła wyzwanie Nattie na walkę o jej pas, a ta uszczęśliwiona się zgodziła. Tydzień później Paige pokonała Natalye i obroniła tym samym swój tytuł. Po walce panie okazały sobie szacunek i wzniosły razem ręce.

18 grudnia na NXT Emma rzekomo przeszkadzała Nattie oglądać pojedynek Tysona Kidda co ją zdenerwowało. Emma powiedziała, że nie ośmieliłaby się przeszkodzić wielkiej gwieździe reality show, której już nie obchodzi NXT i chytrze wciska się do walki o pas. Nattie uznała, że Emma nie ma nic do powiedzenia ponieważ wygrała walkę o pas w konkursie tańca po czym rzuciła jej wyzwanie na walkę, aby zobaczyły kto tak naprawdę zasługuje na walkę z Paige. Tego samego wieczoru Anty Diva pokonała Sashe Banks po tym jak ta przypadkowo kopnęła Summer w twarz, a potem otrzymała Paige Turner. Dwa tygodnie później Emmie udało się pokonać Natalye i oficjalnie zostać pretendentką do tytułu Brytyjki. Po walce panie razem tańczyły w ringu.

W mniej więcej tym samym czasie Paige doznała kontuzji i nie była w stanie walczyć. 5 lutego Emma, która w międzyczasie zadebiutowała w głównym rosterze zmierzyła się z Alicią Fox i odniosła zwycięstwo. Po pojedynku pożyczyła Paige szybkiego powrotu do zdrowia ponieważ chcę swojej walki o tytuł. Po tych słowach Emme próbowały zaatakować Sasha i Summer, lecz nie udało im się to dopóki nie dołączyły do nich Charlotte i Alicia. Na pomoc przybiegły jej Natalya i Bayley, które pomogły pretendentce pozbyć się nie przyjaciółek z ringu. Tydzień później Emma, Bayley i Natalya pokonały Sashe, Alicie i Summer ze stojącą przy ringu Charlotte po tym jak The BFFs zostawiły Alicie na pastwę losu. Kilka chwil później Emma udało się zapiać Emma Lock i wygrać pojedynek dla swojej drużyny.

Tydzień później Emma w towarzystwie Bayley pokonała Summer, która przy sobie miała Charlotte i Sashe. Na pierwszym w historii specjalnym odcinku NXT zatytułowanym NXT Arrival przed pojedynkiem o NXT Women’s Title pojawiła się Stephanie McMahon, która mówiła o tworzeniu historii na WWE Network oraz o tym, że zadaniem Div jest robienie tego samego co robią mężczyźni tylko lepiej. Przedstawiła następne pokolenie Div, czyli Emme, z którą trochę potańczyła oraz powracającą do akcji Paige. Steph uścisnęła obu zawodniczkom dłonie i wzniosła pas kobiet do góry. Anty Divie udało się obronić tytuł umieszczając ją w PTO.

Po walce w wywiadzie dalej panującej mistrzyni, która była gotowa na nowe wyzwania przeszkodził Ric Flair, który powiedział, że powinna mieć oko na jego córkę. Charlotte szybko przyszła mówiąc, że Paige nie ma pojęcia kim ona jest. Przedstawiła siebie jako Diva, która zabierze jej ten tytuł kobiet. Po Arrival Emma przegrała walkę z Charlotte na NXT, a potem skupiła się na swojej karierze na głównym rosterze. 13 marca Paige udało się pokonać Sashę Banks, ale po walce została zaatakowana przez Charlotte. Na pomoc przybiegła jej Natalya. 3 kwietnia Paige wyraziła swoje niezadowolenie kiedy Ric i Charlotte nie pozwolili jej świętować swojego wielkiego zwycięstwa na Arrival. Powiedziała, że jeśli Charlotte chcę z nią zawalczyć to niech się przestanie chować za tatusiem i stanie z nią twarzą w twarz. Paige 7 kwietnia na Raw, dzień po WrestleManii zadebiutowała na głównym rosterze, pokonała AJ Lee, wygrała mistrzostwo Div i zszokowała cały świat stając się pierwszą NXT Women’s Champion, która wygrała Divas Championship oraz pierwszą Divą, która posiadała te dwa pasy w tym samym momencie. Od tego momentu Paige regularnie pojawiała się na głównym rosterze. 

24 kwietnia na NXT pokazano filmik jak GM NXT JBL powiedział, że skoro Paige z tytułem Div walczy po całym świecie to to nie jest fair dla Div z NXT i uważa, że NXT Women’s Title powinien zostać w NXT. Oznajmił jej, że podjęto decyzję o odebraniu jej mistrzostwa co się jej rzecz jasna nie spodobało. JBL przyznał jej rację, że zasługuje na ten pas, ale to po prostu nie jest fair. Oznajmił, że stworzy turniej, który wyłoni nową mistrzynię i ma nadzieje, że będzie to ktoś tak dobry jak Paige. The Anty Diva powiedziała, że zamierzała walczyć o to do samego końca, ale najwyraźniej teraz przyszedł czas, aby ktoś inny pokazał na co go stać. Z trudem oddała tytuł. Tego samego wieczoru na NXT Paige i jej tajemnicza partnerka Emma zostały pokonane przez Charlotte i Sashe po tym jak Charlotte przypięła byłą już mistrzynię kobiet.

1 maja rozpoczął się turniej, który miał wyłonić nową mistrzynię. W pierwszej rundzie Sasha Banks pokonała Bayley, Natalya pokonała Layle, debiutująca Alexa Bliss pokonała Alicie Fox, a Charlotte pokonała Emme. W półfinałach Charlotte odniosła zwycięstwo nad Alexą Bliss natomiast Sasha zmierzyła się z Natalyą, która wygrała w pewnej mierze dzięki Charlotte ponieważ kiedy Sasha zraniła swoją nogę i wyślizgnęła się z ringu to Charlotte w geście pomocy wrzuciła koleżankę z powrotem do ringu bojąc się, że zostanie odliczona. Niestety wrzuciła ją prosto w Sharpshootera przez, którego Sasha przegrała.


Charlotte
Mistrzyni: Charlotte
Data zdobycia: 29.05.2014
Gala: NXT TakeOver
Pokonała: Natalye (Singles Match)
Data utraty: 11.02.2015
Pokonana przez: Sashe Banks
Gala:  NXT TakeOver: Rival 
Długość panowania: 258 dni

29 maja na NXT TakeOver Charlotte w towarzystwie swojego ojca pokonała Natalye, która u swego boku miała Breta Harta w finałach turnieju i została nową mistrzynią kobiet.

5 czerwca nowa mistrzyni w towarzystwie Sashy zmierzyła się z Bayley. Pod koniec walki powóciła po kilkumiesięcznej nieobecności w NXT Summer Rae co rozproszyło Charlotte i Banks. Bayley wykorzystała szansę i wykonała Roll Up, lecz Charlotte na koniec i tak odniosła wygraną. Po walce Summer zaczęła atakować Bayley, a zdziwione Sasha i Charlotte powrotem byłej koleżanki po chwili się do niej dołączyły dopóki nie przybiegły Paige i Emma.

Później w scenie za kulisami Summer wyrażała swoje zadowolenie ze swojego powrotu i myślała, że reszta The BFFs też się będą cieszyć ponieważ dzięki jej obecnościach w filmach, Total Divas i w Hollywood sprawia, że BFFs znowu coś znaczą po czym wyrzuciła patyk ze swoją twarzą mówiąc, że to już nie jest potrzebne. Charlotte i Sasha nie były zadowolone. Tydzień później The BFFs zmierzyło się z Paige, Emmą i Bayley. Podczas pojedynku było dużo kłótni pomiędzy członkiniami BFFs. Między innymi Charlotte nie spodobało się to, że Summer robiła sobie zdjęcia z fanami, a potem wykopała ją z ringu. Cale zamieszanie pozwoliło Bayley z zaskoczenia przypiąć mistrzynię i wygrać.  Przegrana doprowadziła do kłótni BFFs.  W szatni Sasha i Charlotte zwalały winę na Summer, ale ta broniła się mówiąc, że nie było jej nawet wtedy w ringu. Przyszła Alexa i BFFs zaczęły jej dogadywać dopóki nie rzuciła wyzwania Sashy na pojedynek po czym odeszła. Podczas ich pojedynku, który odbył się tydzień później Sasha została rozproszona przez kłótnie Summer i mistrzyni poza ringiem przez co przegrała. Po walce Sasha również wmieszała się w kłótnie, a Summer spoliczkowała Charlotte po czym naśmiewała się z przegranej Sashy. 26 czerwca Summer zmierzyła się z debiutującą Becky Lynch. Podczas starcia prosiła koleżanki o pomoc, lecz te jej odmówiły przez co Rae przegrała.

Tydzień później Sasha i Charlotte (bez Summer) pokonały Bayley i Lynch po tym jak mistrzyni przypięła Becky.  Banks jednak sama świętowała wygraną podczas gdy mistrzyni odeszła spoglądając jak Sasha zostaje wyrzucona z ringu przez Bayley. 10 lipca Summer pokonała Bayley w pojedynku o miano nowej pretendentki do tytułu Charlotte. Tego samego wieczoru w szatni Summer próbowała przekonać, że pomimo rozpadu się BFFs to one dalej mogą się przyjaźnić. Banks powiedziała, że właśnie to o Summer powiedziała Charlotte, ale Rae kazała jej o niej zapomnieć bo gdy ona odbierze jej tytuł wszyscy o niej zapomną. Poza tym kiedy ona będzie mistrzynią to Sasha znowu będzie chciała być jej koleżanką więc niech się zaczyna przyzwyczajać do lata Summer. Dwa tygodnie później Charlotte udało się pokonać Rae i obronić złoto. Tydzień później Charlotte odniosła zwycięstwo nad Becky po czym przerwała wywiad Bayley za kulisami gdy ta mówiła, że cieszy się z końca The BFFs bo były dla niej wredne. Wspominała również jak kilka tygodni temu pokonała Charlotte i jak zaczęła mówić o tym, że może ją pokonać w walce  o pas to wtedy przyszła mistrzyni i mówi, że Bayley nie odniosła zwycięstwa tylko je ukradła. Charlotte uważa, że Bayley nie jest gotowa na walkę o pas i nie chcę jej upokorzyć w ring. Poradziła jej nigdy nie wymawiać jej imienia. 14 sierpnia za kulisami Sasha naśmiewała się z Bayley, która myślała, że zostanie mistrzynią przed nią. Tego samego wieczoru Bayley pokonała Sashe w walce o miano pretendentki do tytułu kobiet. Po walce Charlotte uściskała dłoń przyszłej przeciwniczki.

Na kolejnym odcinku NXT Charlotte ponownie pokonała Becky Lynch wykonując Bow Down to the Queen, aby wygrać. 28 sierpnia Bayley znowu pokonała Banks, a po walce udzieliła wywiadu mówiąc, że zdobycie tytułu kobiet jest jej marzeniem oraz, że jest na to gotowa. Przerwała jej Charlotte, która powiedziała, że ten tytuł to wielka odpowiedzialność, a Bayley jest zbyt miła i radzi jej się trzymać uścisków zanim ją zniszczy. Bayley powiedziała, że Charlotte nie bierze jej jako zagrożenie i chcę jej życzyć tylko powodzenia. Wyciągnęła dłoń w jej kierunku, ale mistrzyni odeszła mówiąc, że ją ostrzegała. 4 września Charlotte pokonała Bliss po czym do ringu wkorczyła Bayley, która mówi, że poprzez pokonanie Sashy zasłużyła na bycie pretendentką i jest zagrożeniem. Bayley znowu zaproponowała uścisk dłoni, ale mistrzyni chciała ją zaatakować. Pretendentka uniknęła ataku i wykonała Hug-Plex po czym stała w ringu z tytułem kobiet. Tydzień później na NXT TakeOver: Fatal 4-Way Charlotte pokonała Bayley i zachowała swój tytuł. Po walce pojawiłą się Sasha, która pogratulowała byłej koleżance po czym weszła do ringu i zaatakowała Bayley, która jej zdaniem niesłusznie zajęła jej miejsce i zmarnowała je. Charlotte weszła do ringu i odrzuciła Banks na bok ratując tym samym Bayley co zszokowało Sashe.

Tydzień po obronie tytułu Charlotte pokonała na NXT Emme, a 25 września Bayley odniosła zwycięstwo nad Alexą Bliss.  Po wygranej kazała do ringu przyjść Charlotte, którą ppoprosiła o kolejną szansę ponieważ zawiodła samą siebie. Mistrzyni mówi, że nie zawiodła jej ponieważ zyskała jej szacunek i podarowała jej kolejną walkę o pas. Na następnym NXT Charlotte ponownie pokonała Bayley w walce o pas. Po starciu Charlotte uściskała rękę Bayley. Później w wywiadzie Bayley powiedziała, że nie spocznie dopóki nie zdobędzie tego tytułu po czym została zaatakowana przez Sashe, która powiedziała, że pokaże światu dlaczego jest najpodlejszą Divą w NXT.  Tydzień później Sasha pokonała Becky Lynch, która również przegrała z mistrzynią na następnym odcinku. Po kolejnej przegranej Becky oznajmiła Sashy, że jej zdaniem to co zrobiła Bayley było obrzydliwe i ma nadzieje, że karma ją dopadnie. Sasha mówi, że to ona dopadnie mistrzostwa kobiet ponieważ jest gotowa na zrobienie wszystkiego by je zdobyć w odróżnieniu od niej i Bayley, które chcą się bawić w miłe dziewczynki co ich nigdzie nie zaprowadzi. Poradziła Lynch, aby popatrzyła się na siebie w lustrze i zadała sobie pytanie, co jest gotowa zrobić by dostać się na szczyt. 23 października Sasha pokonała Bayley po czym zaatakowała ją. Na ratunek przybiegła jej Becky, która ostatecznie zaatakowała Bayley od tyłu po czym dołączyła do bijącej jej brawo Sashy. Becky wzniosła rękę Sashy podczas gdy Bayley się na nie patrzyła z ringu.

6 listopada Team B.A.E (Best At Everything), czyli Sasha i Becky pokonały mistrzynie kobiet i Bayley w walce drużynowej po tym jak Banks przypięła Bayley trzymając ją za spodenki. Tydzień później The Boss pokonał Alexe w towarzystwie Becky po czym zaproponował Charlotte, aby oddała jej to co się jej należy bo i tak ją pokona, odbierze jej tytuł, a przy okazji ją upokorzy bo właśnie dlatego nazywają ją najpodlejszą Divą w NXT. Tydzień później dzięki temu, że Banks rozproszyła Bayley, Becky mogła ją pokonać. Po walce Team B.A.E naśmiewał się z Bayley dopóki nie przegoniła ich Charlotte, która potem powiedziała Bayley, że za tydzień jej nie będzie więc niech się nie zbliża do nieprzyjaciółek i niech nie pakuje się w kłopoty bo jej nikt nie obroni.Tydzień późnie Bayley opowiadała jak całe swoje życie miała do czynienia z tyranami, którzy jej zdaniem są tchórzami i trzeba się im postawić. Została wkrótce zaatakowana przez Becky i Sashe dopóki sędziowie ich nie powstrzymały.
4 grudnia Charlotte powróciła pokonując Mia'e Yim po czym pojawiła się Sasha, która znowu zaproponowała, aby Charlotte odała jej tytuł bo i tak ją pokona, a zrobi to gdy będzie gotowa - na TakeOver. Sasha potem powiedziała, że ma więcej talentu w jednym palcu niż Charlotte w całej swojej postaci, która po porażce z nią skończy jak jej stary, żałosny ojciec. Przyszła Bayley o kulach po zeszłotygodniowym ataku od Teamu B.A.E i kazała Sashy się zamknąć przez co ta pononie ją zaatakowała. Charlotte powstrzymała ją i wrzuciła do ringu ponieważ już chciała się zmierzyć z byłą koleżanką jednak została rozproszona przez Becky. Dzięki temu Banks wykonała Backstabbera na mistrzyni i zapozowała z jej tytułem. 8 grudnia na Raw pojawiła się Charlotte, która przegrała z Natalyą. 11 grudnia na TakeOver Team B.A.E ponownie zaatakował Bayley po czym Sasha przegrała swój pojedynek z Charlotte o pas kobiet  po tym jak otrzymała Natural Selection z narożnika. 18 grudnia na NXT Becky pokonała Bayley. Tydzień później Charlotte pokonała Sashe w rewanżu o NXT Women's Title. W walce obok ringu stali Ric Flair i Becky.

30 grudnia na Main Event Charlotte ponownie pokonała Sashe w walce, w której pas nie był na szali. 1 stycznia Charlotte mówiła jak to NXT jest jej domem i tu dzieje się rewolucja w kobiecym wrestlingu po czym przyznała, że Sasha jest jej najmocniejszą rywalką, którą i tak pokonała trzykrotnie. Przerwał jej Team B.A.E, który miał zamiar jej załatwić najgorszego bicia w jej życiu, lecz przerwała jej Natalya, która przegoniła Team B.A.E. i przytuliła Charlotte. Na następnym NXT Banks pokonała Alexe Bliss. Tydzień później Team B.A.E pokonał Natalye i Charlotte po tym jak Banks przypięła mistrzynie. Tydzień później doszło do NXT Women's Championship Matchu, który zakończył się po tym jak Becky zaatakowała mistrzynię w zemście za to, że wcześniej została przez nią zaatakowana. Sasha miała do niej za to wyrzuty, ale i tak dołączyła się do ataku dopóki nie zostały przegonione przez Bayley. Ta potem wzięła tytuł Charlotte i patrzyła w niego dopóki nie wyrwała jej go prawowita mistrzyni. Bayley wykonała na niej Hug-Plexa po czym opuściła ring. Kilka chwil później przyszedł GM NXT William Regal i ustanowił Fatal 4-Way o NXT Women's Championship na kolejne TakeOver

 28 stycznia na NXT Charlotte powiedziała Bayley, że jeśli jeszcze raz wykręci taki numer to nie dotrwa do Fatal 4-Way Matchu. Bayley tłumaczyła się, że to byl instynkt i, że dzisiaj muszą pracować jako drużyna. Podczas walki drużynowej w ten sam wieczór, Bayley przypadowo uderzyła swoją partnerkę kiedy chciała przerwać przypięcie Sashy, ale ta się odsunęła i oberwała mistrzyni. Bayley chciała przeprosić mistrzynię, ale wkróce doszło między nimi do bójki. Team B.A.E je zaatakował dopóki nie zostały wyrzucone z ringu i bójka Bayley i Charlotte trwała dalej. Tydzień później doszło do pojedynku pomiędzy Bayley i Lynch, która gdy odpoczywała poza ringiem została do niego wrzucona przez Sashe i wkróce przegrała pojedynek. Po pojedynku Becky i Sasha zaczęły się popychać oficjalnie kończąc swoją spółkę. Wszystko obserwowały Bayley i mistrzyni kobiet NXT.


Sasha Banks
Mistrzyni: Sasha Banks
Data zdobycia: 11.02.2015
Gala: NXT TakeOver: Rival
Pokonała: Charlotte, Becky Lynch & Bayley (Fatal 4-Way Match)
Data utraty: 22.08.2015
Pokonana przez: Bayley
Gala: NXT TakeOver: Brooklyn
Długość panowania: 192

11 lutego na NXT TakeOver:Rival Sasha pokonała Charlotte, Becky i Bayley wygrywając po raz pierwszy w swojej karierze NXT Women's Championship po tym jak wykonała Roll Up na Charlotte. Po walce Charlotte i Sasha się przytuliły, ale dawna mistrzyni po chwili odepchnęła nową, a ta popchnęła ją jeszcze bardziej. 

Tydzień później na NXT Sasha Banks pokonała Blue Pants po czym powiedziała, że jej zwycięstwo udowadnia to, że jest najpodlejszą Divą w NXT. 25 lutego w wywiadzie Charlotte przypomniała, że Sasha jej jeszcze nigdy nie pokonała w walce jeden na jednego. 4 marca w walce wieczoru NXT Sasha obroniła swój tytuł w walce z Charlotte po tym jak zrzuciła przeciwniczkę z narożnika i umieściła nogi na linie gdy ją przypinała. 18 marca na NXT Alexa Bliss w swoim rodzinnym mieście pokonała Sashe poprzez odliczenie poza ringowe. Później w scenie za kulisami Alexa wyrażała swoje podekscytowanie ponieważ pokonała mistrzynie, lecz ta skorektorowała ją mówiąc, że jej nie przypięła. GM NXT William Regal wtedy ogłosił łatwe rozwiązanie tej kłótni i ogłosił NXT Women's Championship Match. Tydzień później The Boss pokonała Alexe i obroniła swój tytuł. 22 kwietnia odbył się Triple Threat Match pomiędzy Bayley, Becky i Charlotte o miano nowej pretendentki do tytułu Sashy. Pojedynek zakończył się kiedy Charlotte miała Bayley w Figure Eight, a Becky sprytnie położyła rękę na Bayley tym samym ją przypinając. Zanim Charlotte się zorientowała co się dzieje to Lynch byłą nową pretendentką. 
Później Sasha spotkała się z Becky za kulisami i przypomniała jej, że nie ma szans bo to ona ją stworzyła. Tydzień później Becky opowiedziała swoję historię jak podróżowała po całym świecie, aby przybyć bo NBecksT i być najlepszą. Tego samego wieczoru pokonała Sare Dobson. Tydzień temu Becky powiedziała:
„Moja podróż do NXT rozpoczęła się gdy miałam 15 lat. Opuściłam dom i wyjechałam do Anglii i zaczęłam tam trenować i byłam tam jedyną dziewczyną. Oglądałam takie osoby jak Dynamite Kid, a mogłabym oglądać jego pojedynki na okrągło. Potem jest Shawn Michaels, oczywiście The Rock i Austin. To były osoby, które podziwiałam. Wyjechałam do Japonii, byłam najmłodszą zawodniczką, która kiedykolwiek walczyła w Japonii i walczyłam po całej Europie, Stanach Zjednoczonych, po całym świecie i potem przybyłam, aby zdominować NXT bo to jest mi pisane.Zobaczyłam siebie i nie byłam szczera przed samą sobą. Nie byłam kim jestem, to nie była Becky Lynch i jestem trochę przez to urażona. Uważam, że wszyscy chcą być najlepsi i chcą być na szczycie swojej rozgrywki. Od czasu mojej zmiany nastawienia jestem niepowstrzymana i zrobię to co muszę zrobić, aby dotrzeć tam gdzie chcę dotrzeć. Pracowałam na to odkąd się urodziłam. Zasługuje na tę szansę. Przybyłam tutaj, aby być najlepszą. Zobaczycie całkiem nową stronę Becky Lynch kiedy ten tytuł jest na szali“
Sasha również powiedziała kilka słów przy zdjęciu The Faabulous Moolah'i:
„Fabulous Moolah - najświetniejsza Diva w historii WWE....dopóki ja się nie pojawiłam. Na NXT: Rival pokazałam światu dlaczego jestem The Baddest Divą w NXT. I teraz moja była przyjaciółka Becky chcę wyzwać mnie na walkę o moje NXT Women’s Championship? Becky przyznam ci rację i wiem, że walczyłaś na całym świecie, aby zaistnieć. Ale nie zapominajmy kto stworzył cię w NXT i jak szybko cię stworzyłam, tak szybko mogę sprawić, że wszyscy o tobie zapomną. Chcesz mówić, że to jest początek twojego imperium? Cóż, aby rządzić tym imperium potrzeba korony. Na NXT TakeOver to zostaje przy The Bossie“
Tego samego wieczoru doszło do podpisywania kontraktu na walkę o tytuł Sashy z Becky na NXT TakeOver: Unstoppable, które zakończyło się tym, że Sasha zaatakowała Becky, która ostatecznie umieściła ją w Dis-Arm-Her dając do zrozumienia, że może ją pokonać.
Tydzień potem Sasha poprzez pokonania Cassie udowodniła, że jest najlepsza, a tydzień wceśniej Becky miała tylko farta. 20 maja na TakeOver: Unstoppable Sasha pokonała Becky i obroniła tym samym swój tytuł. W tym pojedynku obie doznały pewnych urazów i nie występowały przez jakiś czas. Becky próbowała swoją kontuzje ukryć, ale to tylko pogorszyło sprawę. 1 lipca Sasha wdała się w małą klótnie z Emmą i Daną Brooke, które podziwiały jej mistrzostwo w szatni. Sasha ostatecznie rzuciła im wyzwanie na walkę drużynową, które panie przyjęły jednak naśmiewały się z niej zastanawiając się kto by chciał się z nią sprzymierzyć skoro od wszystkich się odwróciła.Tydzień później Dana i Emma myślały, że dopięły swego bo Sasha nie znalazła partnerki, lecz ta się tym nie przyjęła i zamierzała walczyć z nimi dwiema, ale wtedy pojawiłą się Charlotte, która oświadczyła Sashy, że będzie jej wina przysługę. Dawne BFFs pokonały Emme i Danę, a po walce Chrlotte zażądała walki o mistrzostwo Banks. Ta się zgodziła. 13 lipca na Raw Stephanie McMahon postanowiła rozpocząć rewolucję i przywitała na głównym rosterze Becky Lynch, Charlotte i NXT Women’s Champion - Sashe Banks co doprowadziło do wielkiej bójki pomiędzy nowymi Divami, Paige, Naomi, Taminą oraz Teamem Bella. Po tym zdarzeniu o dominację w dywizji Div walczą Team Bella, Team PCB (Paige, Charlotte i Becky Lynch) oraz Team B.A.D. - Beautiful & Dangerous (Naomi, Sasha Banks i Tamina) W tym samym odcinku na NXT Sasha w main evencie show pokonała Charlotte, zachowała swój pas, a po walce ze łzami w oczach panie przytuliły się.

 20 lipca na Battleground Sasha w towarzystwie Naomi i Taminy uczestniczyła w Triple Threat Matchu przeciwko Brie i Charlotte, która ostatecznie odniosła wygraną. Następnego dnia na Raw Team B.A.D zasiadł za stołem komentatorskim kiedy Charlotte walczyła z Brie z innymi członkiniami drużyn przy ringu. Charlotte odniosła wygraną, a tego samego wieczoru towarzyszyła Becky i Paige kiedy te walczyły z Sashą i Naomi. Team B.A.D wygrał po tym jak Sasha wykonała Bank Statement na Paige. W międzyczasie na NXT Bayley powróciła z kontuzji i ustawiła swój celownik na tytule kobiet, ale najpierw wyznaczyła sobie za cel pokonanie najlepszej by być najlepszą. 22 lipca po tym jak pokonała Emme, rzuciła wyzwanie Charlotte, którą pokonała 5 sierpnia na NXT. W ten sam wieczór Bayley poszła do Williama Regala i zażądała walki z Sashą o pas, ale ten jej powiedział, że Becky również chcę tego pojedynku i zmierzą się w walce o miano pretendentki. W tym samym czasie Sasha walczyła z innymi Divami na głównym rosterze. 10 sierpnia Team Bella pokonał Team B.A.D w pojedynku sześcioosobowym. Po walce doszło do bójki w ringu, która skończyła się tym, że Team Bella opuszczał arenę, a dwa pozostałe zespoły stały na przeciwko siebie w ringu.

 W ten sam wieczór ogłoszono, że wszystkie trzy drużyny zmierzą się ze sobą na SummerSlam. Dwa dni później na NXT Sasha zasiadła za stołem komentatorskim podczas walki Becky i Bayley o miano pretendentki, którą ta druga wygrała. 17 sierpnia na Raw Sashy udało się pokonać panującą wtedy mistrzynie Div Nikki Belle w walce jeden na jednego po tym jak Naomi rozproszyła Belle. 19 sierpnia na NXT odbyło się podpisywanie kontraktu na NXT Women's Championship Match na NXT TakeOver: Brooklyn pomiędzy Sashą i Bayley, która mówiłą jak to czuje, że tym razem nie pozwoli szansy wyślizgnąć się z jej rąk. Bayley potem była gotowa do walki bo widziała już kilka takich podpisywań kontraktó i wie jak się kończą. The Boss nazwała ją nieudacznikiem, żałosną osobą oraz dodała, że nie jest zagrożeniem. Odeszła mówiąc, że nie ma oochoty tracić na nią czasu. Kiedy odchodziła Bayley zaatakowała ją i musiała zostać oddzielona przez sędziów. W tym samym tygodniu na SmackDown Sasha uczestniczyła w Triple Threat Matchu wraz z Brie i Becky, lecz Bella wygrała starcie.
 

Bayley
Mistrzyni: Bayley
Data zdobycia: 22.08.2015
Gala: NXT TakeOver: Brooklyn
Pokonała: Sashe Banks (Singles Match)
Data utraty: 01.04.2016
Pokonana przez: Asuke
Gala: NXT TakeOver: Dallas
Długość panowania: 223 dni

Na NXT TakeOver: Brooklyn, 22 sierpnia 2015 roku Sasha postawiła swój tytuł na szali w walce z Bayley, która odniosła zwycięstwo i wygrała po raz pierwszy NXT Women's Championship. Po walce do ringu wbiegły Becky Lynch i Charlotte, które świętowały z nową mistrzynią. Dołączyła do nich również Banks, która uściskała Bayley ze łzami w oczach.

 Następnym razem Bayley pojawiła się 16 września na NXT kiedy pokonała Sare Dobson, a potem stanęła twarzą w twarz z The Baddest Divą, która pogratulowała nowej mistrzyni i powiedziała jak ciągle słyszy o ich walce, że była to najlepsza walka kobiet w historii. Przyznaje, że Bayley przez trzy sekundy była lepsza, ale tylko wtedy. Przyznała, że zyskała jej szacunek, ale dalej nie jest tak dobra jak ona. Sasha dodała na koniec, że nie chce jej pokonać tylko raz w rewanżu, ale chce to zrobić w kółko i w kółko ażudowodni, że bajki nie mają szczęśliwego zakończenia. Po chwili przyszedł William Regal, który zapowiedział, że Sasha dostanie swój rewanż 7 października na NXT TakeOver: Respect w main evencie gali w 30 minutowym Ironwoman Matchu. 

Na TakeOver:Respect pierwszą wygraną zdobyła Sasha po tym jak zasłoniła swoim zadkiem twarz sędziego po czym spokojnie mogła drapnąć przeciwniczkę w oczy i wykonać Roll Up. Drugie zwycięstwo zgarnęła mistrzyni kiedy szybko ściągnęła rywalkę z narożnika i wykonała Hug-Plex. Trzecia wygrana należała do The Bossa, która wbiła mistrzynię w bandy oświetleniowe LED. Banks potem ukradła fance Bayley - Izzy opaskę jej idolki i weszła do ringu świętując zyskanie zwycięstwa poprzez odliczenie gdyż Bayley nie zdołała wrócić do ringu. Potem drugą dla siebie wygraną zyskała mistrzyni kiedy skontrowała Boston Craba na Roll Up i udało jej się przytrzymać oponentkę do trzech. Sekundy przed zakończeniem się czasu Bayley udało się zapiąć dźwignię i sprawić, że Banks się poddaje. Po walce cały roster NXT Banks i Bayley ze łzami w oczach świętowały stworzenie przed siebie historii. 

14 października na NXT, Bayley mówiła o swoim historycznym pojedynku oraz o stworzeniu nowego poziomu w rewolucji Div. Przemowę przerwała jej bijąca brawo Alexa Bliss z uśmiechem na twarzy, które wraz z Murphy'm i Blakie'm weszła do ringu, gdzie była mistrzyni. Alexa zaczęła mówić jak cudowne było to czego dokonała Bayley oraz, że naprawdę zasługuje na ten tytuł. Przyznała rację Bayley na temat tego, że kobiety w NXT nie mają żadnych granic i bardzo się cieszy, że może ten czas dzielić z nią. Wzniosła rękę mistrzyni po czym wyrwała jej tytuł kobiet z rąk po czym schowała się za swoimi chłopakami mówiąc, że nie będą się dzielić tym mistrzostwem. Dodaje, że nie jest taka jak Bayley, ale również tego chcę. Jej zdaniem ludzie jak Bayley nie powinni być mistrzami i właśnie dlatego o wiele łatwiej będzie jej odebrać ten tytuł.Tydzień później Bliss pokonała w walce Peyton Royce po czym wzięła mikrofon i powiedziała, ze Bayley osiągnęła tak wiele, a zarazem tak mało. Stała się inspiracjądla innych, ale to się kończy ponieważ wszyscy wiedzą, że to ona tak naprawdę zasłużyła na NXT Women's Championship. 

Tydzień później mistrzyni wyraziła swoje myśli na temat Alexy mówiąc, że nie rozumie skąd te słowa się biorą. Wydaje się jej, że ten fakt, że jest inspiracjądla innych drażni Alexe, która zmieniła się odkąd zadaje z Blakiem i Murphym. Ona dalej zostanie taka sama. Alexa tego samego wieczoru rzuciła Bayley wyzwanie na Six Person Mix Tag Team Match jeśli znajdze jakiś dwóch frajerów, którzy będą chcieli z nią być w drużynie. 10 listopada Bayley i jej partnerzy The Hype Bros pokonali Blake'a, Alexe i Murphy'ego. W środku pojeynku Alexa ukradła tytuł Bayley i uciekła z nim. Mistrzyni chciała ścigać nieprzyjaciółkę, lecz Murphy stanął jej na drodze za co otrzymał Hug-Plexa. Bayley ruszyła w pościg i zobaczyła jak za kulisami Alexa pozuje z tytułem do sesji. Kiedy Bliss ją zobaczyła to uciekła zostawiając mistrzostwo, które Bayley odebrała. Na drodze stanęła jej Nia Jax, która spoglądała na Bayley i jej mistrzostwo. Nagle Bayley od tyłu została zaatakowana przez Alexe, która zamierzała odebrać tytuł, ale uprzedziła ją Nia, która pierwsza go podniosła. Alexa wycofała się z powodu Jax, która następnie oddała Bayley tytuł. 18 listopada na NXT Alexa powiedziała, że z jej rękami po noszeniu tytułu i biciu Bayley wszystko wporządku, ale bolą ją uszy od słuchania o Ironman Matchu. Na TakeOver zdobyła jej szacunek, ale ma tytuł, którego ona chcę. Według niej każda dziewczyna chcę być taka jak ona - piękna, silna i bierze to co chcę. Może i jest mała, ale też groźna. Jej zdanem Bayley miała dobrą karieręi nadszedł czas na nową erę. Później ku niezadowoleniu Alexy, ogłoszono, że Blake i Murphy nie mogą towarzyszyć Alexie podczas walki. Bayley tego samego wieczoru pokonała Alexe i obroniła swój tytuł jednak świętowanie zniszczyła jej Eva Marie, która ogłosiła, że za tydzień zawalczy o NXT Women's Championship. 

25 listopada na NXT Eva wyznała, że uważa, że pora, aby prawdziwa kobieta była mistrzynią. Tego samego wieczoru przedstawiła wszystkim swoją dobrą koleżankę Nia'e Jax. Przed pojedynkiem ogłoszono, że WWE specjalnie przypisało głównego sędziego WWE, którym jest Charls Robinson, aby kontrolował sytuację z poza ringu na wszelki wypadek gdyby cokolwiek miało się wydarzyć. W pewnym momencie Eva nagle otrzymała Hug-Plex. Gdy sędzia odliczał Nia Jax wyciągnęła go z ringu. Inni sędziowie przybiegli, aby mu pomóc, a Eva wykorzystała sytuację, że jest rozproszona i wykonała Roll Upa. Wtedy Charls szybko wbiegł do ringu i zaczął odliczać. Bayley odkopała. Mistrzyni szybko powaliła Evę ciosem i zaczęła się kłócić z Charlsem. Ten zaczął spoglądać w stronę obolałego sędziego, którego wynoszono za kulisy. Gdy Bayley chciała zaatakować Evę to Nia weszła na ring, złapała ją za głowę i powaliła Headbuttem. Nia zeszła na podłogę, a pretendentka wykonała Running Senton i kilka razy próbowała wygrać. Kiedy Bayley chciała zaatakować Evę w narożniku to została zatrzymana przez Charlsa dzięki czemu Eva kopnęła rywalkę w brzuch i wykonała Sliced Red, lecz nie udało się jej wygrać. Eva miała pretensje do sędziego i zamierzała ponownie wykonać swój finisher jednak Bayley odepchnęła ją i Eva wpadła na Charlsa! Evie udało jej się powalić mistrzynię Big Bootem i zaczęła wchodzić na szczyt narożnika, ale Bayley ją zaatakowała i chciała wykonać Hug-Plex z narożnika, ale Nia wyciągnęła ją z ringu. Nia weszła na ring, aby wesprzeć koleżankę, ale wtedy Bayley złapała ją za nogi i Nia uderzyła twarzą o krawędź ringu. Bayley wślizgnęła się do ringu, gdzie wykonała Hug-Plex z narożnika. Poprzedni sędzia wrócił i odliczył do trzech. Kiedy mistrzyni świętowała to została zaatakowana przez Nia, która wykonała na mistrzyni Leg Dropa. Na koniec wzięła pas kobiet i miała zamiar go położyć na ofierze, lecz zamiast tego wykonała kolejnego Leg Dropa. Przegoniła zaatakowanego wcześniej sędziego z ringu po czym sama go opuściła z dużym uśmiechem na twarzy. 

Tydzień później Jax pokonała z łatwością Blue Pants, a Bayley powiedziała, że jest gotowa na każde wyzwanie po czym podeszła do niej Nia, uśmiechnęła się i odeszła. Potem wróciła, złapała Bayley za włosy i wepchnęła ją w drzwi tak, że te wyłamały siez zawiasów. 9 grudnia Bayley pokonała Peyton Royce po czym przyszły Eva i Nia, która oznajmiła, że Bayley jest szczęściarą ponieważ ona nie zjawiła się wcześniej ponieważ gdyby tak było to Bayley by nigdy nie została mistrzynią. Na koniec powiedziała, że widzą się w Londynie, gdzie tydzień później na TakeOver: London Bayley z trudem pokonała Jax w walce o NXT Women's Title. 13 stycznia na odcinku NXT w walce wieczoru Carmella pokonała Alexe Bliss, Emme, Peyton Royce, Billie Kay, Eve Marie, Asuke, Cameron, Liv Morgan, Deonne Purazzo i debiutującą Aliyah’e w Battle Royalu tym samym zostając nową pretendentką do tytułu Bayley. Po walce mistrzyni uściskała przyszłą rywalkę.Tydzień później panie udzieliły wywiadu, w którym wyjawiły, że co do ich walki o mistrzostwo to odłożą przyjaźń na bok. Tego samego wieczoru pokonały Emme i Alexe Bliss, która odklepała będąc w dźwigni zaaplikowanej przez Carmelle. 3 lutego Carmella pokonała Emme pomimo tego, że u jej boku była Dana Brooke.

 10 lutego Bayley pokonała Carmelle i obroniła swoje mistrzostwo. Po pojedynku panie przytuliły się. Gdy Carmella odchodziła została zaatakowana przez Evę Marie i Nia'e Jax, które również powaliły Bayley gdy przyszła na pomoc koleżance. Nia wrzuciła Carmelle do ringu i zaczęła na niej wykonywać Leg Dropy dopóki nie pojwiła się Asuka i spoglądała na nieprzyjaciółki. Po wymianie spojrzeń pomiędzy nią i Jax, Eva namówiła koleżankę, aby odejść bez obrażeń. Tak też zrobiły, a Asuka rzuciła spojrzenie Bayley po czym dotknęła jej tytułu kobiet dając do zrozumienia, że ma ją na celowniku.24 lutego Nia i Eva pokonały Bayley i Carmelle w walce drużynowej po tym jak Jax wykonała serie Leg Dropów na Carmelli, a Marie ją przypięła. 16 marca po tym jak Asuka i Bayley pokonały Jax i Marie, William Regal ogłosił, że na TakeOver:Dallas Bayley zmierzy się z Asuką o NXT Women’s Championship. Tydzień później w walce wieczoru oraz w rewanżu z NXT TakeOver: London Asuka ponownie pokonała Emme.

2 komentarze: