WWE Divas Championship


Wstęp:
WWE Divas Championship jest profesjonalnym pasem zapaśniczym w WWE. Mistrzostwo zostało utworzone przez WWE w 2008 i przedstawione w storyline przez obecnego wtedy Generalnego Menagera SmackDown - Vickie Guerrero, którą smucił fakt, że jej show nie ma mistrzyni podczas gdy na Raw jest WWE Women’s Championship. Michelle McCool jest pierwszą w historii mistrzynią Div 20 lipca 2008 roku na gali The Great American Bash po tym jak pokonała Natalye.  

Panowania: 
Było w sumie 25 panowań i tylko raz pas został zwakowany po tym jak Melina doznała kontuzji. Pierwszą posiadaczką jest Michelle McCool, która wygrała tytuł na The Great American Bash w 2008 roku. Najwięcej razy pas zdobyła Eve Tores, która posiadała tytuł trzy razy tak samo jak AJ Lee.

Najdłużej panującą mistrzynią jest Nikki Bella, która posiadała pas przez 301 dni. Najkrótsze panowanie trwało zaledwie cztery minuty i należy do Jillian Hall. Najmłodszą mistrzynią jest Paige, która również jest jedyną zawodniczką, która zdobyła ten tytuł w swoim debiucie. Layla jest najstarszą zawodniczką, która posiadała ten tytuł oraz pierwszą zawodniczką z Anglii.

Pas dwukrotnie po raz pierwszy zdobyła Maryse. Alicia Fox jest jedyną czarnoskórą zawodniczką, która posiadała tytuł. Nikki Bella jest obecnie najdłużej panującym mistrzem w WWE oraz najwięcej razy w historii postawiła tytuł Div na szali.   


Obecna mistrzyni to Charlotte, która zdobyła swój pierwszy Divas Title na gali Night Of Champions po tym jak pokonała Nikki Belle. 

Historia
Pierwsze mistrzynie:
Michelle McCool
Mistrzyni: Michelle McCool
Data zdobycia: 20 lipiec 2008
Gala: The Great American Bash
Pokonała: Natalye (Singles Match)
Data utraty: 26 grudzień 2008
Pokonana przez: Maryse
Gala: SmackDown
Długość panowania: 159 dni


Na The Great American Bash Michelle pokonała Natalye i stała się pierwszą w historii mistrzynią Div.

Maryse była pierwszą zawodniczką, która chciała odebrać Michelle złoto twierdząc, że wyglądałoby o wiele lepiej w jej dłoniach. Maryse i Natalya pokonały Marie i Michelle w Tag Team Matchu. Tydzień później Maryse pokonała Marie w walce jeden na jednego, a na Unforgiven przegrała pojedynek o pas Div z Michelle. Po dwóch tygodniach McCool znowu obroniła swój tytuł w walce z Maryse na SmackDown.

Następną pretendentką okazała się Maria i od tego czasu pomiędzy dwoma koleżankami zaczęło dochodzić do nieporozumień. Maria została rozproszona przez Festusa i nie widziała jak Michelle chciała dokonać z nią zmiany gdy panie walczyły z Natalyą i Maryse przez co panie przegrały. 14 listopada na SmackDown Michelle szybko pokonała Marie i obroniła swój pas. Na Survivor Series odbył się Traditional Survivor Series Tag Team Elimination Match - Raw vs.SmackDown. Michelle była kapitanką drużyny SmackDown, która nie umiała się dogadać. Podczas pojedynku Mickie James przypinała Michelle po czym wbiegła Maria, aby przerwać liczenie, ale przypadkowo uderzyła McCool. To rozproszyło Michelle, która szybko po tym została wyeliminowana z pojedynku przez Mickie. Na następnym SmackDown doszło do nieporozumienia podczas Six Divas Tag Team Matchu kiedy jedna z sióstr Bella znokautowała Michelle co pozwoliło Maryse ją przypiąć i odnieść zwycięstwo dla swojej drużyny. McCool miała pretensje do sióstr Bella za to co się stało. Za bliźniaczkami wstawiła się Maria, która została popchnięta przez McCool.

 Tydzień później Maria pokonała Michelle i tego samego wieczoru została przez nią zaatakowana za kulisami. Dwa tygodnie później Maryse pokonała Marie i stała się nową pretendentką do tytułu Michelle.

Maryse
Mistrzyni: Maryse
Data zdobycia: 26.12.2008
Gala: SmackDown
Pokonała: Michelle McCool (Singles Match z Marią jako specjalnym sędzią)
Data utraty: 26.07.2009
Pokonana przez: Mickie James
Gala: Night Of Champions   
Długość panowania: 212 dni

26 grudnia na SmackDown, tydzień po pokonaniu Mari w walce o miano pretendentki Maryse pokonała Michelle i stała się nową mistrzynią. W walce specjalnym sędzią była Maria, która po pojedynku została zaatakowana przez McCool. 

Kilka dni później na Live Evencie Maryse poważnie uszkodziła swoje kolano przez co nie mogła walczyć przez długi czas. Do ringu powróciła 20 lutego na SmackDown. Wraz z Michelle pokonały Eve Torres i Marie. 2 marca na Raw Maryse komentowała Tag Team Match Div wraz z mistrzynią kobiet Meliną, którą po walce zaatakowała obok ringu. To doprowadziło do tego, że Melina zaatakowała Maryse po jej pojedynku z Torres na SmackDown. Mistrzynię uratowała Michelle, która jeszcze nie wykorzystała swojego rewanżu. 9 marca na Raw Maryse pokonała Meline w LumberJill Matchu po czym w ringu rozpętała się wielka bójka. Na SmackDown Maryse i Michelle przegrały z Marią i Meliną po tym jak McCool nie chciała dokonać zmiany co doprowadziło do bójki pomiędzy nimi po pojedynku. Dwa tygodnie później Michelle dostała swój rewanż, który zakończył się bez zwyciężczyni ponieważ do WWE powróciła Gail Kim i zaatakowała obie Divy. 

Na WrestleMani XXV Maryse wzięła udział w Battle Royalu, aby ukoronować Miss WrestleManii, lecz przegrała. 

Przeprowadzka na Raw:
Dwa tygodnie po tym Maryse przegrała walkę z Gail Kim, z którą tydzień później zawalczyła o pas i obroniła go. W międzyczasie została przeniesiona na Raw. 4 maja przegrała walkę z Mickie James, a tydzień później została przez nią przypięta w Tag Team Matchu. Pomimo tego Maryse nie chciała jej dać walki o pas i odbył się Battle Royal o miano pretendentki. Maryse komentowała pojedynek i, aby zapobiec wygraniu pojedynku przez Mickie psiknęła jej sprejem w oczy co pozwoliło Kelly spokojnie ją wyeliminować i wygrać walkę. Tydzień później Kelly Kelly wygrała pojedynek poprzez dyskwalifikację po tym jak zepchnęła Kelly ze stołu komentatorskiego.
Po walce Kelly zaatakowała mistrzynię. 1 czerwca Maryse przypięła Kelly w Tag Team Matchu, a na następnym Raw pokonała ją w walce o pas i obroniła złoto. Po pojedynku chciała zaatakować ofiarę, ale została przegoniona przez Mickie James. Trzy tygodnie później Mickie wygrała Fatal 4-Way Match i stała się nowa pretendentką. 

6 lipca Maryse została przypięta przez Gail Kim w Tag Team Matchu. Na następnym Raw Maryse po raz pierwszy przypięła James w Six Divas Tag Team Matchu. W międzyczasie od jakiegoś czasu The Miz flirtował z Maryse jednak ta go ciągle spławiała. Na ostatnim Raw przed ich pojedynkiem na Night Of Champion Mickie pwdała sie w konfrontacje z Mizem po czym została ponownie zaatakowana sprejem do włosów przez mistrzynię.

Mickie James
Mistrzyni: Mickie James
Data zdobycia: 26.07.2009
Gala: Night Of Champions
Pokonała: Maryse (Singles Match)
Data utraty: 12.10.2009
Pokonana przez: Jillian
Gala: Raw
Długość panowania: 78 dni

Na Night Of Champion Mickie James pokonała Maryse, wygrała Divas Championship i stała się drugą zawodniczką, która posiadała oba tytułu w WWE. Po tej walce Maryse udała się na rehabilitację swojego kolana, które kontuzjowała w grudniu zeszłego roku. 

10 sierpnia na Raw Gail Kim pokonała Alicie Fox, Kelly Kelly i Beth Phoenix dzięki czemu stała się nową pretendentka do tytułu Div. Tydzień później Mickie pokonała Gail i obroniła swój tytuł. Tydzień później Alicii Fox udało się przypiąć Mickie w Six Divas Tag Team Matchu jednak tydzień później Beth Phoenix wygrała Battle Royal i stała się nową pretendentką. Tego samego wieczoru Mickie pokonała Beth i obroniła swój pas. 

Dwa tygodnie później Alicia Fox pokonała Gail Kim i stała się nową pretendentką do tytułu Mickie. 21 września na Raw Beth Phoenix pokonała Mickie James, która po walce została zaatakowana przez Alicie. Tydzień później Mickie pokonała Rose Mendes, której towarzyszyła Alicia Fox. Po walce panie wymieniły się spojrzeniami, a na Hell In A Cell zmierzyły się ze sobą w walce, w której na szali znalazł się pas Div. Mickie udało się pokonać Alicie.

Jillian
Mistrzyni: Jillian
Data zdobycia: 12.10.2009
Gala: Raw
Pokonała: Mickie James (Singles Match)
Data utraty: 12.10.2009
Pokonana przez: Meline
Gala: Raw
Długość panowania: Zaledwie kilka minut

12 października Mickie James postawiła swój tytuł na szali w walce z Jillian, która ku zdziwieniu wszystkich pokonała Mickie po położeniu swoich stóp na linach i wygrała swój pierwszy tytuł po raz pierwszy. Nawet Jillian nie ukrywała zdziwienia i świętowała swoje zwycięstwo śpiewając piosenkę. 

Melina
Mistrzyni: Melina
Data zdobycia: 12.10.2009
Gala: Raw
Pokonała: Jillian (Singles Match)
Data utraty: 04.01.2010
Pokonana przez: Oddanie tytułu z powodu kontuzji
Gala: -
Długość panowania: 84 dni

Jednak świętowanie Jillian nie trwało długo ponieważ Nancy O’ Dell pomimo przeniesieniu kilku Div z Raw na SmackDown na ECW i na odwrót załatwiła Jillian pierwszą obronę tytułu od razu po jej zwycięstwie. Jej rywalką okazała się powracają na Raw Melina, która z łatwością pokonała Jillian i zdobyła swój pierwszy Divas Championship. Panowanie Jillian skończyło się zaledwie na pięciu minutach co jest najkrótszym panowaniem przy tym mistrzostwie.

Jillian dostała swój rewanż tydzień później, który również przegrała. 25 października Melina dowodziła drużyną Raw Div i na Bragging Rights wraz z Gail Kim i Kelly Kelly przegrały walkę z drużyną SmackDown - Natalyą, Beth Phoenix i mistrzynią kobiet Michelle McCool. 2 listopada Alicia Fox wygrała Divas Battle Royal i stała się nową pretendentką po wyeliminowaniu Kelly Kelly. Dwa tygodnie później Melina pokonała Fox w LumberJill Matchu i obroniła swój pas. Po walce wszystkie Divy zaczęły się bić w ringu co doprowadziło do Traditional Survivor Series Tag Team Elimination Matchu na Survivor Series. Walkę wygrała drużyna Mickie James po tym jak Melina wyeliminowała Michelle McCool. Dzień później Melina po wygranej w Six Divas Tag Team Matchu, w którym Pielgrzymi walczyły z Indianami powróciła była mistrzyni Maryse w przebraniu wielkiego indyka i zaatakowała Meline, która udzielała wywiadu w środku ringu. To zapoczątkowała feud między nimi.

30 listopada Maryse przypięła Meline w Tag Team Matchu. Tydzień później Maryse pokonała Gail Kim po czym zaatakowała Kelly Kelly, która była specjalną ring announcerką przy tym pojedynku. Kelly została uratowana przez Meline, która przegoniła Maryse. Dwa tygodnie później Kelly przypięła Maryse w Six Divas Tag Team Matchu przy pomocy Meliny. Feud między nimi się jednak zakończył ponieważ Melina została kontuzjowana na Live Evencie i musiała oddać swój tytuł.

Turniej i szybkie zmiany posiadaczek:
Z tego powodu rozpoczął się turniej z udziałem ośmiu zawodniczek z Raw. W pierwszej rundzie Maryse pokonała Brie Belle, Eve pokonała Katie Lea, Alicia Fox pokonała Kelly Kelly, a Gail Kim pokonała Jillian. Dwa tygodnie po zwycięstwach w pierwszej rundzie Maryse udało się pokonać Eve i zakwalifikować się do finału podczas gdy Gail pokonała Alicie. Od tamtego momentu Maryse zaczęła obrażać Gail mówiąc po francusku i udawać koleżeńską. Nie wiedziała, że Gail rozumie jej język i wie, że ją obraża przez ten cały czas. Finał turnieju miał mieć miejsce na Elimination Chamber, lecz Vickie Guerrero zmieniła to na Tag Team Match - Divy z Raw vs.Divy ze SmackDown po tym jak Maryse powiedziała kilka słów o tym jak ona i Gail są lepsze niż panie ze SmackDown. Finalistki zmierzyły się z LayCool i przegrały po tym jak Maryse odwróciła się od swojej partnerki i rzuciła ją w sidła McCool. Po pojedynku Maryse zaatakowała Kim w ringu.

Maryse
Mistrzyni: Maryse
Data zdobycia: 22.02.2010
Gala: Raw
Pokonała: Gail Kim (Singles Match)
Data utraty: 12.04.2010
Pokonana przez: Eve Torres
Gala: Raw
Długość panowania: 49 dni

Dzień po Elimination Chamber odbył się finał turnieju, w którym Maryse pokonała Gail i wygrała Divas Championship po raz drugi. Stała się pierwszą zawodniczką, która posiadała ten pas dwukrotnie. 

8 marca mistrzyni została pokonana przez Eve Torres w Six Divas Tag Team Matchu. Na następnym Raw mistrzyni udało się pokonać Kelly Kelly, którą zaatakowała po walce. Na pomoc przybiegły jej Gail Kim i Torres, które zostały zaatakowane przez LayCool. Ten storyline doprowadził do 10 Divas Tag Team Matchu na WrestleManii, który wygrała drużyna z mistrzynią. Dzień później odbył się rewanż, w którym Eve ponownie przypięła Maryse. 5 kwietnia Eve przypieczętowała swoją pozycję jako pretendentki do tytułu Maryse poprzez wygranie Battle Royalu. 

Eve Torres
Mistrzyni: Eve Torres
Data zdobycia: 12.04.2010
Gala: Raw
Pokonała: Maryse (Singles Match)
Data utraty: 20.06.2010
Pokonana przez: Alicie Fox
Gala: Fatal 4-Way
Długość panowania: 69 dni

12 kwietnia w Londynie Eve udało się ponownie pokonać Maryse i zostać nową mistrzynią. 

Pomimo swojej nieprzyjaźni panie razem reprezentowały Raw w pojedynku z Divami SmackDown - Laylą i Michelle McCool na WWE Draft. Podczas pojedynku ich nieprzyjaźń dała się we znaki. Panie przegrały ten pojedynek przez co Kelly Kelly została przeniesiona na SmackDown. Tydzień później Maryse zaatakowała Eve kiedy ta brała udział w sesji zdjęciowej. Następnie pokonała Nikki Belle i pokazała światu jej nowe zdjęcia, na których pozowała nad leżącą Eve z jej tytułem. Po walce mistrzyni chciała zaatakować napastniczkę, ale zostałą zatrzymana przez sędziego. Na SuperStars w następnym tygodniu Maryse i Jillian pokonały siostry Bella, które po walce zaatakowały. Na pomoc przybiegła im Eve, której Maryse wrzuciła Jillian w ręce i uciekła. 17 maja na Raw odbył się Six Divas Tag Team Match, przed którym doszło do bójki pomiędzy Eve i Maryse tak samo jak po starciu, który wygrała drużyna Maryse. Na Over The Limit Maryse dostała swój rewanż jednak Eve udało się ponownie ją pokonać i zachować złoto. 

Dzień później Maryse i Alicia Fox pokonały Torres i Gail Kim po pracy zespołowej, której nie widział sędzia. Tydzień później Eve odniosła zwycięstwo nad Maryse i Williamem Regalem w towarzystwie Santino Marelli. 6 czerwca na Raw Eve wzięła udział w Battle Royalu, z którego została wyeliminowana przez Jillian i Maryse, która ostatecznie wygrała walkę. Tydzień później w rewanżu z przed kilku tygodni wraz z Gail pokonały Fox i Maryse. 

Alicia Fox
Mistrzyni: Alicia Fox
Data zdobycia: 20.06.2010
Gala: Fatal 4-Way
Pokonała: Eve Torres, Gail Kim & Maryse (Fatal 4-Way Match)
Data utraty: 15.08.2010
Pokonana przez: Meline
Gala: SummerSlam
Długość panowania: 56 dni

20 czerwca na gali Fatal 4-Way Eve broniła swojego tytułu w walce z Maryse, Alicią Fox i Gail Kim. Ku zaskoczeniu wszystkich nową mistrzynią okazała się Alicia, która po tym jak Torres wykonała na Maryse Moonsaulta na z narożnika wyrzuciła ją z ringu i przypięła Maryse. Stała się wtedy pierwszą czarnoskórą Divas Champion. 

Na Raw po wygranej Alicia opuściła swojego partnera Primo w Mix Tag Team Matchu i jej drużyna przegrała. Jej pierwsza obrona miała miejsce dwa tygodnie później na Raw podczas, której zaczęła udawać, że doznała kontuzji po czym jej rywalka Eve oberwała w twarz kolanem, a Scissors Kick dokończył sprawę. Przez jej nieczyste zagranie anonimowy Raw GM tydzień później obdarował Eve kolejnym rewanżem o tytuł. Na Money In The Bank Alicia bez żadnych zagrywek pokonała Eve i obroniła złoto. 
Dwa tygodnie później na Raw zmierzyła się z Brie Bellą. W trakcie pojedynku siostry chciały się podmienić, ale przybiegła Jillian, która do tego nie dopuściła. Dzięki temu Fox wygrała pojedynek, a potem zaatakowała swoją koleżankę gdy ta śpiewała dla niej pieśń. Pomimo tego ataku tydzień później Fox wraz z Jillian i Taminą połączyły siły w Six Divas Tag Team Matchu chociaż było widać, że Jillian nie do końca przebaczyła mistrzyni. Foxy odniosła zwycięstwo dla swojej drużyny po czym chwaliła się, że na Raw nie ma Divy, która może by ją pokonać. Wtedy powróciła Melina, która zaatakowała Fox. Tydzień później Melina pokonała Alicie w pojedynku jeden na jednego co zagwarantowało jej pojedynek o pas na SummerSlam. 

Melina
Mistrzyni: Melina
Data zdobycia: 15.08.2010
Gala: SummerSlam
Pokonała: Alicia Fox (Singles Match)
Data utraty: 19.09.2010
Pokonana przez: Michelle McCool
Gala: Night Of Champions
Długość panowania: 34 dni

15 sierpnia na SummerSlam Melina pokonała Alicie i wygrała po raz drugi tytuł Div pomimo powrotu kontuzji. Po walce pojawiły się mistrzynie kobiet - Layla i Michelle McCool i wkrótce doszło do bójki, w którym LayCool dominowała nad Meliną, a nawet nad Fox. 

Dzień później Jillian Hall zgarnęła zwycięstwo dla swojej drużyny w Six Divas Tag Team Matchu pokonując drużynę nowej mistrzyni. To zwycięstwo zagwarantowało jej walkę o pas tydzień później na Raw, którą przegrała. Po tym pojedynku LayCool pojawiły się na wielkim ekranie i powiedziały, że będą na 900 odcinku Raw i mają dla Meliny nieskazitelną propozycję.

Unifikacja tytułów:
Tydzień później Melina i Eve pokonały LayCool, które po walce uznały, że muszą zobaczyć kto jest prawdziwą mistrzynią i rzuciły jej wyzwanie, aby zunifikować oba tytuły na Night of Champions. Melina się zgodziła, ale tylko pod jednym warunkiem - jeśli będzie to LumberJill Match. LayCool się zgodziło. Tydzień później Alicia wykorzystała swój rewanż przed, którym powiedziała, że to ona zawalczy na Night Of Champions i zunifikuje oba pasy. Jednak Melina pokonała ją i obroniła tytuł.  


Michelle McCool
Mistrzyni: Michelle McCool
Data zdobycia: 19.09.2010
Gala: Night Of Champions
Pokonała: Melina (LumberJill Unification Match)
Data utraty: 21.11.2010
Pokonana przez: Natalye
Gala: Survivor Series
Długość panowania: 63 dni

Na PPV LayCool udało się oszukać inne Divy i wmówić im, że w ich zespole są jakieś nieporozumienia. Podczas bójki poza ringiem z udziałem Div. Layla zaatakowała Meline co później pozwoliło Michelle ją przypiąć i zunifikować oba pasy. 

Pomimo faktu, że to Michelle była oficjalną mistrzynią to swój własny pas również miała Layla. Melina dostała swój rewanż dzień po przegranej na Raw w walce z Laylą, lecz czysto go przegrała. Tydzień później odbył się Divas Battle Royal o miano pretendentki, który wygrała Natalya. W tym samym tygodniu na SmackDown drużyna pretendentki pokonała drużynę mistrzyń w pojedynku ośmioosobowym. Na Hell In A Cell Natalya dostała swoją szansę, ale pojedynek zakończył się po dyskwalifikacji po tym jak Layla rzuciła w pretendentkę butem gdy ta trzymała McCool w Sharpshooterze i była bliska wygrania. Tytuł nie zmienia posiadaczki poprzez dyskwalifikację więc LayCool zachowały pas. 

Feud był kontynuowany i LayCool zaczęło się naśmiewać z rodziny nieprzyjaciółki, która na Bragging Rights dostała kolejną szansę na wygranie swojego pierwszego mistrzostwa. Na PPV zmierzyła się z Laylą, która pod koniec zamierzała opuścić arenę. Natalya wrzuciła ją z powrotem do ringu po czym została znokautowana przez Michelle. Sędzia tego nie widział i panie zachowały złoto. Po tym jak 1 listopada na Raw Natalya pokonała Michelle dostała kolejną szansę jednak tym razem w Handicap Matchu. Tydzień później na SmackDown Natalya pokonała również Layle. Na Raw 15 listopada LayCool padły ofiarą Mae Young oraz innych Div. Mae pokonała je w Falls Count Anywhere Matchu.


Natalya
Mistrzyni: Natalya
Data zdobycia: 21.11.2010
Gala: Survivor Series
Pokonała: Layle & Michelle McCool (Handicap Match)
Data utraty: 30.01.2011
Pokonana przez: Eve Torres
Gala: Royal Rumble
Długość panowania: 70 dni

Na Survivor Series pomimo przewagi liczebnej, LayCool straciły swój tytuł po tym jak Michelle odklepała do Sharpshootera. Świętowanie nowej mistrzyni nie trwało długo ponieważ została zaatakowana przez byłe mistrzynie. Uratowała ją powracająca Beth Phoenix, która później świętowała z Natalyą jej zwycięstwo. 

Dzień później LayCool nie zostały wpuszczone na arenę dzięki Nattie. Przez następne dwa tygodnie Natalya wygrywała pojedynki na Raw, a LayCool prowadziły feud z Beth na SmackDown. 6 grudnia Natalya pokonała swoją koleżankę Meline. Po pojedynku została zaatakowana przez Layle i Michelle, ale Melina jej nie pomogła. Na SmackDown Natalya przy pomocy Beth, która zajęła się McCool pokonała Layle. Na Raw Slammy Awards odbył się Battle Royal o miano Divy Roku. Natalya wzięła w tej walce udział, ale została wyeliminowana jako ostatnia przez Michelle. Na tym samym Raw anonimowy Raw GM ogłosił, że Natalya i Beth Phoenix zmierzą się z LayCool na TLC w pierwszym w historii Tables Tag Team Matchu.

Na SmackDown LayCool wyraziło swoje niezadowolenie tym pomysłem twierdząc, że jest barbarzyński i odwołały go. Przerwały im Natalya i Beth, które przyniosły im stół z ich karykaturami oraz powiedziały, że pojedynek dalej jest oficjalny. Doszło do bójki, w której Beth i Natalya prawie rzuciły Layle na stół, ale ta została uratowana przez Michelle. Na TLC Beth i Nattie wygrały historyczny pojedynek po tym jak mistrzyni wykonała CrossBody z narożnika na rywalki, które leżały na stole. Dzień później na Raw Melina wygrała Triple Threat Match pokonując Alicie Fox i Eve Torres dzięki czemu stała się nową pretendentką. Po starciu Natalya chciała jej pogratulować, ale została spoliczkowana co zrobiło z Meliny Heela. 

Tydzień później Natalya spoliczkowała Meline po jej Tag Team Matchu. W tym samym tygodniu wraz z Phoenix pokonały LayCool w rewanżu na SmackDown po konfrontacji za kulisami.

Zaskakujący 2011:
Tydzień później drużyna mistrzyni pokonały Meline, Fox i Maryse po tym jak Eve przypięła pretendentkę. Dwa tygodnie później pokonała Maryse, a Melina i Eve komentowały pojedynek. 24 stycznia Natalya pokonała Meline w walce o pas. Po pojedynku pojawiło się LayCool, które oświadczyły, że na Royal Rumble wykorzystają swój rewanż i przywrócą stan dywizji Div z bycia pozbawioną klasy do bycia nieskazitelną. 

Eve Torres
Mistrzyni: Eve Torres
Data zdobycia: 30.01.2011
Gala: Royal Rumble
Pokonała: Natalye, Layle & Michelle McCool (Fatal 4-Way Match)
Data utraty: 11.04.2011
Pokonana przez: Brie Belle
Gala: Raw
Długość panowania: 71 dni

Na Royal Rumble anonimowy GM Raw ogłosił, że Handicap Match o pas Div zostanie zmieniony na Fatal 4-Way Match, aby nie dawać LayCool przewagi liczebnej. Do pań dołączyła Eve Torres, która odniosła zaskakujące zwycięstwo po wykonaniu Moonsault z narożnika na Layli. Jednak w tym samym czasie Michelle przypinała Natalye czego nie widział sędzia.

Następnego wieczoru na Raw Eve wraz z byłą mistrzynią Nattie zostały pokonane przez LayCool po tym jak Layla przypięła Torres przy pomocy Michelle. Tydzień później Eve odniosła zwycięstwo dla swojej drużyny w Six Divas Tag Team Matchu. Na SmackDown 11 lutego pokonała Layle. Na następnym Raw Natalya dostała swój rewanż o mistrzostwo w LumberJill Matchu jednak przegrała po tym jak Torres skontrowała jej Roll Up. 

Tego samego wieczoru Eve została zaatakowana w szatni przez The Bella Twins. Do bójki dołączyły się Gail Kim i Natalya. Tydzień później The Bella Twins pokonały Torres i Kim w Tag Matchu po wykonaniu Twin Magic na mistrzyni. 28 lutego na Raw odbył się Battle Royal o miano pretendentki do tytułu Div. Pod koniec Gail wyeliminowała Maryse, ale ta zaczęła się rzucać i rozproszyła sędziów, którzy nie widzieli jak Kim eliminuje ostatnią zawodniczkę - Nikki Belle. Wtedy do ringu wślizgnęła się Brie, której udało się wyeliminować Gail i stać się nową pretendentką, lecz wygrała to jako Nikki. Po pojedynku Eve wbiegła do ringu i chciała wytłumaczyć sędziemu co właśnie się stało, ale została zaatakowana przez bliźniaczki. 

Tydzień później odbył się Title Match, w którym Eve odniosła zwycięstwo nad Nikki i obroniła swój tytuł. Dwa tygodnie później na Raw mistrzyni pokonała Maryse w walce, w której pas nie był na szali. 17 marca Eve odniosła zwycięstwo dla swojej drużyny w ośmioosobowej walce drużynowej na SuperStars. Dwa tygodnie później na tym samym show odbył się Six Divas Tag Team Match - Natalya, Eve i Gail vs.Melina i The Bella Twins. Znowu dzięki Twin Magic Brie przypięła mistrzynię i tym samym zagwarantowała sobie walkę o pas. 

Brie Bella
Mistrzyni: Brie Bella
Data zdobycia: 11.04.2011
Gala: Raw
Pokonała: Eve Torres (Singles Match)
Data utraty: 20.06.2011
Pokonana przez: Kelly Kelly
Gala: Raw
Długość panowania: 70 dni

Dwa tygodnie później na Raw Brie dostała swoją szansę na zdobycie tytułu jednak przed walką mistrzyni kazała sędziemu naznaczyć jedną z sióstr, aby było wiadomo która jest która. Nie powstrzymały ich to jednak od prób podmiany. Eve szybko się zorientowała, ale rozproszona całą sytuacją z Nikki otrzymała Bella Buster od Brie i ukoronowaliśmy nową mistrzynię.

Tydzień później na Raw Brie powiedziała, że może nigdy nie dojść do ich rewanżu bo Eve może zostać przeniesiona na SmackDown przez Draft. Po tych słowach Eve pokonała Nikki. Brie miała prawie rację ponieważ jak się później okazało do ich rewanżu nigdy nie doszło, ale Eve dalej została na Raw. Po Drafcie The Bella Twins rozpoczęły feud z powracającą na Raw Kelly Kelly, która odnosiła nad nimi zwycięstwa w walkach. Często po walkach pań pojawiała się nowa Diva - Kharma, która atakowała zawodniczki, które akurat natoczyły się jej pod nogi. Zaatakowała również siostry Bella, a dokładniej Nikki po walce mistrzyni z Kelly. Oszczędziła jednak pretendentkę. Na Over The Limit doszło do Title Matchu, który wygrała Brie po Twin Magic.

Na Over The Limit doszło do Title Matchu, który wygrała Brie po Twin Magic. Następnego dnia na Raw doszło do ośmioosobowego pojedynku drużynowego, który przerwała Kharma. Następnie się rozpłakała i tydzień później wyjaśniła, że jest w ciąży i odchodzi. The Bella Twins naśmiewały się z niej i nazwały ją grubą. Kharma powiedziała, że kiedyś powróci i dopadnie bliźniaczki. Przez następne tygodnie Brie brała udział w pojedynkach drużynowych, w których zwycięstwo odnosiła Kelly Kelly.

Kelly Kelly
Mistrzyni: Kelly Kelly
Data zdobycia: 20.06.2011
Gala: Raw
Pokonała: Brie Belle (Singles Match)
Data utraty: 02.10.2011
Pokonana przez: Beth Phoenix
Gala: Hell In A Cell
Długość panowania: 104 dni

20 czerwca odbyło się specjalne Raw, na którym publiczności mieli władze. Mieli opcję zagłosować na przeciwniczkę dla Brie w walce o pas. Zamiast Eve i Beth wybrali Kelly, która ku zaskoczeniu wszystkich przypięła Brie i po raz pierwszy wygrała Divas Championship. Po walce powiedziała fanom, że będą z niej bardzo dumni. 

Po tym Raw często po walkach dochodziło do bójek pomiędzy bliźniaczkami, mistrzynią i jej koleżanką - Eve Torres. Na Money In The Bank Nikki i Eve były po stronie swoich koleżanek/sióstr gdy te walczyły o mistrzostwo. Ostatecznie wygrała mistrzyni.

Koniec ery lalek barbie:
Następną pretendentką okazała się Beth Phoenix, która wygrała Battle Royal 1 sierpnia na Raw. Po walce Beth przeszła Heel Turn i zaatakowała mistrzynią. Następnie powiedziała, że jej dni jako słodkiej mistrzyni są już zakończone. Beth postanowiła, że dywizją nie będzie już władać lalka barbie. Dołączyła do niej Natalya, która na SmackDown zaatakowała AJ. Na Raw Beth pokonała Eve i po walce wyjawiła, że ma dość Div takich jak Eve i Kelly, które robią kpinę z dywizji Div. Dodała, że nie będzie już kręcenia tyłkiem, szpagatów i stinkfaców. Gdy Beth odchodziła, została zaatakowana od tyłu przez Kelly. Na SmackDown pretendentka wraz z Natalyą pokonały Kaitlyn i AJ. Na SummerSlam ku zaskoczeniu wszystkich Kelly odniosła zwycięstwo nad The Glamazon. Przy ringu stały Eve i Natalya. 

Na pierwszym SmackDown po PPV Natalya odwróciła się od kolejnej Divy wyglądającej jak lalka barbie - Alicii Fox po tym jak przegrały walkę z AJ i Kelly. Dwa tygodnie później Beth i Natalya pokonały Fox i Kelly w Tag Matchu na SmackDown. 5 września na Raw Beth pokonała Eve w walce o miano pretendentki. Natalya i Kelly siedziały za stołem komentatorskim podczas tego pojedynku i mistrzyni po walce została zaatakowana przez Kanadyjkę. Ogłoszono później, że Beth wykorzysta swoją szansę na Night Of Champions. Na SmackDown Kelly pokonała Natalyę. Pojedynek obserwowała pretendentka, która chciała zaatakować po walce mistrzynię, lecz jej się nie udało. Na Raw Kelly pokonała Vickie Guerrero. Po walce Beth znowu się nie powiodło. Na Night Of Champions, które odbyło się w rodzinnym mieście The Glamazon, mistrzyni znowu odniosła szokujące zwycięstwo i pokonała Phoenix.

Dzień później Kelly i Eve odniosły zwycięstwo nad Nattie i Phoenix. Tydzień później odbył się rewanż, który wygrały Natalya i Beth po tym jak Phoenix przypięła mistrzynię i tym samym stała się pretendentką. Na SmackDown Kelly pokonała Natalye, a po walce została rzez nią oraz przez Phoenix zaatakowana. Umieściły ją w dźwigni i żądały, aby dla nich płakała. Przy okazji Beth powiedziała, że na Hell In A Cell odbierze tej niezasługującej lalce pas Div.  

Beth Phoenix
Mistrzyni: Beth Phoenix
Data zdobycia: 02.10.2011
Gala: Hell In A Cell
Pokonała: Kelly Kelly
Data utraty: 23.04.2011
Pokonana przez: Nikki Belle 
Gala: Raw
Długość panowania: 204 dni

W niedziele na Hell In A Cell Beth Phoenix w końcu udało się pokonać Kelly i zdobyć swoje pierwsze mistrzostwo Div. W zwycięstwie pomogła jej Natalya, która uderzyła Kelly mikrofonem. Glam Slam zakończył walkę i rozpoczął erę The Glamazon. 

Dzień później na Raw doszło do Tag Team Matchu, który zakończył się po tym jak Kelly nie wytrzymały nerwy i brutalnie zaatakowała nową mistrzynię. W tym samym tygodniu The Glamazon pokonała Alicie Fox, którą po pojedynku wraz z Natalyą zaatakowały. Tydzień później na SmackDown Kelly Kelly dostała swój rewanż o pas, który przegrała. Następną pretendentką okazała się Eve Torres, która na Raw pokonała Nattie. Na SmackDown postawiła się mistrzyni i jej koleżance mówiąc im prosto w twarz, że nie jest lalką barbie po czym popchnęła mistrzynię. Na Vengeance przed pojedynkiem o Divas Championship doszło do bójki za kulisami pomiędzy Eve, Beth, Natalyą i Kelly. Na tej samej gali Beth pokonała Eve i obroniła swój pas. Podczas pojedynku Natalya i Kelly nie miały prawa stać przy ringu. 

Dzień po tym Natalya została pokonana przez Alicie Fox, którą wraz z Beth chciały zaatakować po walce, ale udało się jej czmychnąć. Tydzień później na Raw doszło do Battle Royalu, który miał wyłonić nową pretendentkę. Walkę ostatecznie wygrała Eve po tym jak wyeliminowała jako ostatnią Natalye. Po walce doszło do lekkiej konfrontacji pomiędzy Eve, Kelly i Alicią Fox, a Beth i Nattie. Torres dostała swoją szansę kilka tygodni później na Survivor Series w LumberJill Matchu. The Glamazon wygrała ten pojedynek po wykonaniu Glam Slamu z narożnika. Na Raw Slammy Awards w 2011 roku Kelly Kelly wygrała Divalicious Moment of The Year co nie spodobało się Beth Phoenix, która planowała odebrać siłą statuetkę, ale została spoliczkowana przez Kelly. To doprowadziło do Divas Title Matchu na TLC, w którym Beth obroniła tytuł. 

Dzień później na Raw Beth została pokonana przez Alicie Fox. W tym pojedynku Fox kontuzjowała mistrzynię przez co ta nie mogła się pojawiać przez kilka tygodni w telewizji. Powróciła pod koniec stycznia na jednym z odcinku WWE SuperStars, gdzie pokonała Brie Belle. Na Royal Rumble doszło do ośmioosobowego pojedynku Div, który zakończył się po Glam Slamie na Kelly Kelly. Dzień później Beth z łatwością pokonała Eve w walce o pas, którą po pojedynku dalej dręczył Kane. Po tej gali kolejną przeciwniczką Beth okazała się Tamina Snuka, która ostatnimi czasy odnosiła dużo zwycięstw. Na Raw Snuka odniosła zwycięstwo dla swojej drużyny w rewanżu z Royal Rumble. 

Po pojedynku Beth i Tamina wymieniły się spojrzeniami. 10 lutego na SmackDown The Glamazon pokonała Alicie Fox, którą po walce chciała zaatakować, ale przybyła Tamina i doszło do kontaktu wzrokowego pomiędzy tymi dwoma. Na Raw Tamina pokonała Brie Belle i ogłoszono, że na Elimination Chamber zmierzy się z Beth. Na SmackDown Snuka i Fox pokonały Natalye i Phoenix po Superfly Splashu na Nattie. Po walce mistrzyni chciała zaatakować Tamine, ale ta poczęstowała ją Super Kickiem. Chciała jeszcze wykonać słynny Superfly Splash, ale mistrzyni uciekła z ringu. Na Elimination Chamber nawet Superfly Splash nie zagwarantował pretendentce wygranej. Ostatecznie poniosła klęskę po Glam Slamie. 

Przez następne tygodnie Beth razem z nową Heelką Eve feudowały z Kelly Kelly i Marią Menounos, z którymi przegrały na WrestleManii. 6 kwietnia Beth przez zostanie rozproszoną przez Kelly Kelly przegrała walkę  z Nikki Bellą. Po tym zwycięstwie Nikki domagała się o dostanie walki o pas, ale John Laurinaitis nie chciał jej go dać ponieważ na WrestleManii nie wspierała jego drużyny tak jak jej siostra. Dzięki Brie Nikki w końcu dostała swoją walkę.

Kontuzje i powroty:
Nikki Bella
Mistrzyni: Nikki Bella
Data zdobycia: 23.04.2012
Gala: Raw
Pokonała: Beth Phoenix (LumberJill Match)
Data utraty: 29.04.2012
Pokonana przez: Layle
Gala: Extreme Rules
Długość panowania: 6 dni

23 kwietnia na Raw Nikki Bella dostała swoją szansę na zdobycie tytułu po tym jak kilka tygodni wcześniej pokonała Beth na SmackDown. Przed walką Eve Torres wykorzystała swoją pozycję w federacji i zmieniła walkę na LumberJill Match, aby zapobiec siostry od użycia Twin Magic. Po tym jak Beth wyrzuciła rywalkę poza ring i zeskoczyła z krawędzi ringu, aby ją dopaść to uszkodziła swoją kostkę. Po tym zdarzeniu pojedynek nie trwał długo. Nikki z zaskoczenia przypięła kontuzjowaną Beth i zdobyła mistrzostwo. 

W tym samym tygodniu na SmackDown nowa mistrzyni po wykonaniu Twin Magic pokonała Alicie Fox. 

Layla
Mistrzyni: Layla
Data zdobycia: 29.04.2012
Gala: Extreme Rules
Pokonała: Nikki Belle (Singles Match)
Data utraty: 16.09.2012
Pokonana przez: Eve Torres
Gala: Night Of Champions
Długość panowania: 140 dni

29 kwietnia na Extreme Rules miał się odbyć rewanż jednak przed walką Eve powiadomiła Beth, że nie jest w stanie walczyć, a Nikki, że zmierzy się z tajemniczą rywalką. Siostry myślały, że będzie to Kharma, ale tak nie było. Okazało się, że była to Layla, która powróciła po roku do akcji po kontuzji kolana. The Bella Twins jak zwykle próbowały użyć Twin Magic, aby wygrać, ale Brytyjka skontrowała akcję Brie, wykonała LayOut Neckbreaker i wygrała Divas Title. Stała się tym samym pierwszą Brytyjką, która wygrała ten tytuł i najstarszą mistrzynią w historii. Panowanie Nikki zakończyło się na marnych 6 dniach. 

Następnego dnia odbył się Triple Threat Match z udziałem nowej mistrzyni i sióstr Bella. Brytyjka błyskawicznie wyeliminowała jedną siostrę z akcji i przypięła drugą. Tego samego wieczoru bliźniaczki poszły do Eve Torres i zażądały rewanżu, ale zamiast tego usłyszały, że ich kontrakty wygasły i nie zostały przedłużone. Po tym jak siostry zostały zwolnione z WWE, Layla rozpoczęła feud z Beth Phoenix. The Glamazon dwa tygodnie po zwycięstwie Layli była już w stanie walczyć i pokonała Alicie Fox. Po pojedynku chciała ją zaatakować, ale wybawiła ją Layla. Na Over The Limit doszło między nimi do pojedynku o pas, który Beth przegrała po tym jak otrzymała LayOut Neckbreaker.

 Przez następne tygodnie wiele się nie działo. 11 czerwca na Raw odbył się Mix Tag Team Match, w którym The Glamazon przypięła Layle i stała się tym samym nową pretendentką. Na No Way Out Layla po raz kolejny pokonała Phoenix i obroniła mistrzostwo. Dzień później mistrzyni wzięła udział w segmencie, w którym Cyndi Lauper i Wendi Richter powróciły do WWE i Cindy uderzyła Heatha Slatera w głowę swoją złotą płytą. Tydzień później na SmackDown Layla zmierzyła się z AJ Lee po tym jak na Raw AJ wyeliminowała mistrzynię z Battle Royalu. Mistrzyni wygrała pojedynek dzięki temu, że Daniel Bryan rozproszył AJ. Brytyjka została zaatakowana przez rywalkę po pojedynku.
Na następnym SmackDown wraz z The Great Khali pokonała Aksane i Antonia Cesaro. Na Money In The Bank Layla, Kaitlyn i Tamina pokonały Eve Torres, Beth Phoenix i Natalye. Mistrzyni kolejny raz na PPV przypięła The Glamazon. Przez następne tygodnie znowu nic się nie działo. 20 sierpnia na Raw odbył się Battle Royal, którego zwyciężczyni stałaby się nową pretendentką. Walkę wygrała Kaitlyn poprzez wyeliminowanie Eve Torres. Był to jednak przypadek. Plan był taki, aby Torres wygrała ten pojedynek, ale nie utrzymała się na krawędzi ringu i spadła. Pomimo tego ogłoszono, że na Night Of Champions Layla zmierzy się z Kaitlyn.


 Panie utrzymywały między sobą przyjazną rywalizację, ale obok nich ciągle kręciła się Eve Torres, która udawała koleżeńską. Było to dziwne bo jakiś czas temu pokazała swoją prawdziwą twarz, gdy wykorzystała Zacka Rydera i Johna Cenę. Na SmackDown przed Battle Royalem Eve pokonała Kaitlyn i tym samym stała się nową asystentką Bookera T. 3 września na Raw odbył się pojedynek pomiędzy Kaitlyn i Eve, w którym Torres w pewnym momencie straciła hamulce i wdała się w bójkę z rywalką. Potem znowu zaczęła udawać dobrą koleżankę po tym jak uszkodziła nogę przeciwniczki. Eve zaczekała, aż sędzia pozwoli jej kontynuować i wtedy z łatwością wygrała walkę. Po niej sprawdziła czy z pretendentką wszystko dobrze i uścisnęła jej dłoń. Uścisnęła dłoń również mistrzyni, która komentowała pojedynek i przy okazji kłóciła się z The Mizem. Layla chwilę się zastanawiała zanim uścisnęła jej dłoń. 

Tydzień później Layla, Kaitlyn i Eve pokonały Natalye, Beth Phoenix i Alicie Fox po tym jak Torres sama zza pleców dokonała zmiany z mistrzynią i przypięła Fox.

Trzykrotna Divas Champion:
Eve Torres
Mistrzyni: Eve Torres
Data zdobycia: 16.09.2012
Gala: Night Of Champions
Pokonała: Layle (Singles Match)
Data utraty: 14.01.2013
Pokonana przez: Kaitlyn
Gala: Raw
Długość panowania: 120 dni

Na Night Of Champions Eve Torres znalazła obolałą Kaitlyn, która powiedziała, że się rozgrzewała i nagle ktoś ją zaatakował. Okazało się, że kontuzjował również jej nogę i nie będzie w stanie walczyć. SmackDown GM Booker T uznał, że skoro Eve pokonała Kaitlyn dwa tygodnie wcześniej na Raw to ona ją zastąpi. Tak też się stało. Przed Laylą stało trudne zadanie. Przez cały czas przygotowywała się do walki z całkowicie inną przeciwniczką. Eve podczas walki pokazała wszystkim jak swoją prawdziwą stronę i już nie udawała dobrej koleżanki. The Heart Breaker pozwolił odnieść jej zwycięstwo i stworzyć historię bowiem Eve jest pierwszą Divą w historii, która wygrała ten tytuł trzeci raz. 

Wkrótce po tej gali zaczęły się teorie z pytaniem kto zaatakował Kaitlyn na Night Of Champions? 24 września po Tag Team Matchu Kaitlyn wyjawiła, że obejrzała nagranie z tamtej nocy i zobaczyła, że jej napastniczka była blondynką. Eve natychmiastowo wskazała na Beth Phoenix, która zarzekała się, że nic nie zrobiła. Mistrzyni zaatakowała ją, a na następnym SmackDown zawiesiła za to co rzekomo zrobiła Kaitlyn. SmackDown GM Booker T szybko odwrócił tę decyzję, a Eve obwiniała Teddy’ego Longa, że wydał jej złe rozkazy. Phoenix została pokonana przez mistrzynią na jednym z Raw. Tydzień później Eve postawiła swój tytuł na szali w walce z Kaitlyn, w której uszkodziła nogę rywalki. Wygrała po tym jak zapięła na jej nodze dźwignię i po gongu nie chciała puścić. Do ringu musiała wbiec Layla i przerwać wszystko. Następnie popchnęła mistrzynię. Tydzień później Layla straciła swój rewanż o pas po tym jak sędzia nie zauważył jej stopy na linie. 

W międzyczasie Layla i Kaitlyn obie oskarżały Eve o to, że zaatakowała Kaitlyn. Znalazły nawet blond perukę w jej walizce. Eve natomiast broniła się mówiąc, że ktoś mógł ją podrzucić. Okazało się, że napastniczką Kaitlyn była Aksana, której Torres wysłała wiadomość, aby zaatakowała Kaitlyn. Eve dalej się broniła i mówiła, że każdy mógł wysłać tę wiadomość bo nawet nie ma hasła na swoim telefonie, ale Booker T miał dosyć tego całego zamieszania i stworzył Triple Threat Match o pas Div na Hell In A Cell. Przed galą na SmackDown doszło do Tag Team Matchu - Layla i Kaitlyn vs.Aksana i Eve. Pojedynek wygrała drużyna mistrzyni po tym jak Layla przypadkowo kopnęła swoją partnerkę w głowę. Na Hell In A Cell Eve pokonała rywalki i bez żadnych nieczystych zagrań obroniła tytuł.

Tydzień później na Raw ponownie doszło do Tag Team Matchu z takim samym składem, lecz innym wynikiem. Kaitlyn udało się przypiąć mistrzynię. Tydzień później Kaitlyn pokonała Layle i stała się nową pretendentką do mistrzostwa. Na SmackDown nowa pretendentka odniosła zwycięstwo razem z Laylą i Kaitlyn nad Alicią Fox, Eve i Aksaną. Na Survivor Series Aksana ponownie próbowała zaatakować Kaitlyn przez jej walką, ale ta sobie z nią poradziła. Przybiegła Eve i szybko po tym została popchnięta przez Kaitlyn. Później Eve zdołała obronić swój tytuł w starciu z Kaitlyn. Następnego dnia na Raw Kaitlyn w zemście pokonała Aksane. Eve nie pojawiła się jakiś czas w telewizji. Na TLC Pre-show odbył się Battle Royal o miano nowej pretendentki, która tego samego wieczoru zmierzy się z Eve. Pojedynek wygrała Naomi po tym jak mistrzyni spoliczkowała stojącą na krawędzi ringu Kaitlyn co pozwoliło Naomi wyeliminować rywalkę. Tego samego wieczoru Naomi przegrała swoją walkę o pas. 

Na najbliższym Raw mistrzyni została pokonana przez Kaitlyn w pojedynku jeden na jednego. Dzień później na SmackDown doszło do walki o pas, którą wygrała Kaitlyn poprzez dyskwalifikację po tym jak Eve złapała sędziego za nogi przez co ten upadł. Tydzień później na Raw Eve ponownie została przypięta przez Kaitlyn w pojedynku ośmioosobowym. 31 grudnia na Raw Eve miała prawo wybrać sobie przeciwniczkę w walce o mistrzostwo. Wybrała Mae Young ponieważ uważała, że pokonała już wszystkie obecne Divy na głównym rosterze co nie do końca było prawdą. Mae, która podczas rozgrzewki dostała skurczu bo jak się potem okazało była w ciąży przez co nie mogła walczyć. Eve chciała, aby ogłoszono ją zwyciężczynią poprzez walkower, ale pojawiła się Kaitlyn i doszło do bójki pomiędzy tymi dwoma w ringu i obok niego. Ostatecznie mistrzyni wyszarpała swój pas z dłoni nieprzyjaciółki. Tydzień później doszło do kolejnego pojedynku pomiędzy tymi dwoma, który wygrała Kaitlyn po tym jak Eve została odliczona poza ringiem.


Nowe twarze na szczycie:
Kaitlyn
Mistrzyni: Kaitlyn
Data zdobycia: 14.01.2013
Gala: Raw
Pokonała: Eve Torres (Singles Match)
Data utraty: 16.06.2013
Pokonana przez: AJ Lee
Gala: Payback
Długość panowania: 153 dni

14 stycznia na Raw w Houston Eve Torres ponownie postawiła swój tytuł na szali w walce z Kaitlyn. Z racji na poprzednie akcje mistrzyni, pojedynek miał stypulację. Jeśli Eve zostanie zdyskwalifikowana bądź odliczona to straci tytuł. Pod koniec mistrzyni wbiła przeciwniczkę w barykady i wróciła do ringu. Nie widziała jednak jak Kaitlyn też do niego wraca i kazała sędziemu liczyć. Gdy zorientowała się, że jej oponentka jest w kwadratowym pierścieniu to było już dla niej za późno. Celnie wymierzony Spear pozwolił Kaitlyn w końcu wygrać mistrzostwo w jej rodzinnym mieście w 20 rocznice Raw. 

Wkrótce potem na WWE App sfrustrowana po stracie Torres odeszła z WWE. Po tym rozpoczął się storyline, w którym koleżanka nowej mistrzyni - Layla zaczęła mieć jakąś dziwną obsesją na punkcie Divas Championship. Storyline bardzo szybko odsunięto na bok. Po jej odejściu wydawało się, że Tamina Snuka złapała chrapkę na mistrzostwo. Zmierzyła się z Kaitlyn na Raw dwa tygodnie po zdobyciu pasa przez mistrzynię. Był to Las Vegas Showgirls LumberJill Match co oznacza, że pozostałe Divy otaczały ring i były przebrane za Showgirls z Las Vegas. Walka zakończyła się bez zwyciężczyni po tym jak rozpętała się wielka bójka w ringu z udziałem Showgirls. 

Jakiś czas później Kaitlyn poprosiła Vickie Guerrero o więcej pojedynków i Vickie dała jej czego chciała, a nawet więcej. Ogłosiła, że pretendentką do jej tytułu jest Tamina, która twierdziła, że obecna mistrzyni jest bezwartościowym śmieciem. Za takie słowa Snuka została spoliczkowana i rozpętała się bójka na zapleczu, którą wygrała nowa pretendentka. Planem Kaitlyn było zachowanie przy sobie pasa. Nie ważne w jaki sposób, nie chciała go po prostu stracić za pierwszym razem. Na jej szczęście uniknęła Superfly Splasha i wymierzyła celnego Speara, który znowu pomógł jej wygrać. 

W międzyczasie Cody Rhodes zaczął flirtować z Kaitlyn, lecz jego partner Damien Sandow przyprowadził do WWE z powrotem siostry Bella i storyline miłosny z mistrzynią Div był rzucony. W międzyczasie zrestartowano storyline z obsesyjną Laylą, który miał zakończyć się tak, że Brytyjka ostatecznie odwraca się od mistrzyni, ale potrwało to zaledwie dwa tygodnie. 25 marca Kaitlyn zaczęła krótki feud z jej byłą przyjaciółką - AJ. Kaitlyn próbowała za kulisami przekonać Daniela Bryana i Kane’a, aby sobie odpuścili z AJ bo stracą swoje pasy na WrestleManii. Miss Lee zaatakowała swoją byłą koleżankę, która powiedziała kilka słów za dużo. Doszło tego samego wieczoru do walki, którą wygrała AJ po tym jak mistrzyni została odliczona poza ringiem. W tym samym tygodniu na SmackDown Kaitlyn i Daniel pokonali Lee i jej chłopaka Dolpha Zigglera. 27 marca na NXT Kaitlyn udało się obronić swój tytuł w walce z Natalyą. Kilka tygodni później odbył się Battle Royal, którego zwyciężczyni zostałaby pretendentką do tytułu Kaitlyn. Ostatecznie wygrała go AJ po tym jak została podpuścić Layle i wyeliminować ją. 

Dwa dni później na NXT Kaitlyn pokonała AJ i obroniła swój tytuł. Ten pojedynek był nagrany o wiele wcześniej. Odkąd AJ wygrała tę walkę, byłe przyjaciółki zaczęły na dobre rozdrapywać stare rany. Wypominały sobie stare krzywdy i obrażały nawzajem. W międzyczasie Kaitlyn zaczęła dostawać prezenty od tajemniczego wielbiciela, z którym również pisała wiadomości. Na gali Extreme Rules doszło do konfrontacji słownej, która prędko przegapiła się w bójkę pomiędzy tymi dwoma. Kaitlyn i Natalya próbowały dociec kto jest tajemniczym wielbicielem mistrzyni. W końcu ta miała dość czekania i uznała, że na następnym Raw pozna swojego kochanka. Ku zdziwieniu wszystkich okazał się nim pomocnik Dolpha i AJ - Big E Lagnston, który po paru głodnych kawałkach chciał pocałować Divę, ale gdy ich usta dzieliły już tylko centymetry ten ją upuścił. Pojawiła się AJ i okazało się, że to ona to wszystko ukartowała. To ona wysyłała Kaitlyn prezenty, pisała z nią sms-y itp.  AJ spytała się swojej dawnej koleżanki jak się czuję. Bezużyteczna? Porzucona? Samotna? Dodała, że właśnie tak się czuła gdy Kaitlyn ją porzuciła. Następnie zaczęła wymieniać kolesi, którzy ją zdradzili i wykorzystali, a w tym czasie jej najlepsza przyjaciółka goniła za pasem. AJ mówiła, że Kaitlyn nie ma nic, a za niedługo nie będzie miała nawet swojego mistrzostwa. Gdy pretendentka nazwała byłą koleżankę nie kochaną przez nikogo krową, mistrzyni nie wytrzymała i doszło do bójki. Kaitlyn była zrozpaczona, a AJ się cieszyła bo wiedziała, że położyła rywalkę na łopatki jeśli chodzi o gry umysłowe.

Później na SmackDown Kaitlyn miała zmierzyć się z Aksaną, ale do pojedynku nie doszło bo mistrzyni zaatakowała Litwinkę ponieważ ta śmiała się z tego co przydarzyło się jej na Raw. Oprócz Aksany od Kaitlyn oberwał również sędzia za co ta musiała zapłacić grzywnę. The Hybrid Diva miała tylko kilka dni przed walką o pas z AJ, aby pozbierać się do kupy.

AJ Lee
Mistrzyni: AJ Lee
Data zdobycia: 16.06.2013
Gala: Payback
Pokonała: Kaitlyn (Singles Match)
Data utraty: 07.04.2014
Pokonana przez: Paige
Gala: Raw
Długość panowania: 295 dni

16 czerwca na gali Payback AJ i Kaitlyn walczyły do ostatnich sił, ale ostatecznie to The Black Widow przyniosło AJ zwycięstwo i jej pierwszy Divas Title w historii. Panowanie Kaitlyn zakończyło się na 153 dniach. 

Dzień po wygraniu swojego pasa AJ już nazywała siebie najświetniejszą mistrzynią Div w historii. Spytała się czy za kulisami jest kobieta, który może się z nią mierzyć i na początek nikt się nie pojawił, ale wkrótce przybyła Stephanie McMahon, która zagroziła AJ, że odbierze jej pas po tym jak ta powiedziała jej kilka niemiłych słów. Przemowę Stephanie przerwały inne Divy, którym Steph również zagroziła, że pożałują gdy znowu jej tak przerwą. Doszło do bójki pomiędzy byłymi przyjaciółkami po tym jak Kaitlyn powiedziała, że teraz jej kolej, aby pobawić się AJ jak lalką. Tydzień później na Raw Kaitlyn zmierzyła się z Aksaną po tym jak ta wyśmiewała się z niej na SmackDown i doszło do bijatyki. W środku walki rozbrzmiała muzyka byłej mistrzyni co było dziwne, lecz po chwili na arenie pojawiła się AJ przebrana za Kaitlyn. The Hybrid Diva pomimo dziwnej sytuacji zdołała odnieść zwycięstwo, a potem musiała się nasłuchać AJ, która odgrywała swoją byłą koleżankę i mówiła, że pomimo straty pasa straciła również godność. Przyszedł Big E i odstawił z AJ scenę z poznaniem tajemniczego wielbiciela. AJ potem dodała, że chciała zawsze mieć faceta z głosem głębokim jak ona, z tak grubymi nogami jak ona oraz z jabłkiem Adama. 

W tym samym tygodniu na SmackDown Kaitlyn odpłaciła się koleżance pięknym za nadobne. Przebrała się za nią i zaczęła wymieniać wszystkich chłopaków, z którymi chodziła, a potem skakać wokół ringu przez co AJ przegrała walkę z Natalyą. Po pojedynku Kaitlyn wymierzyła rywalce jeszcze Speara. Na następnym Raw AJ odkryła Photoshop i po tym jak Kaitlyn pokonała Alicie Fox cały świat ujrzał przerobioną grubą Kaitlyn. Mistrzyni twierdziła, że było ono zrobione przed tym jak Kaitlyn dostała się do WWE. AJ chciała tylko swojej przyjaciółce przypomnieć, że stoczy się po Money In The Bank po tym jak przegra z nią swój rewanż. W tym samym tygodniu AJ upewniła się, że Kaitlyn przegrała walkę z Fox. Była mistrzyni próbowała się zemścić na Lee, ale jej nie dogoniła. Na Raw doszło do walki drużynowej pomiędzy Fox i mistrzynią, a Kaitlyn i jej koleżanką Laylą, która ją wspierała przez te wszystkie ciężkie chwile. Pojedynek odbył się bez zwyciężczyń ponieważ Kaitlyn odbiło i zaatakowała mistrzynię. Na koniec poczęstowała ją Spearem na podłodze. 

Na SmackDown odbyło się podpisanie kontraktu do ich walki na Money In The Bank. Jak wszystkie podpisywania to również zakończyło się bójką po tym jak AJ wyciągnęła na wierzch wiadomości Kaitlyn o innych Divach, które ta wysyłała do swojego fałszywego wielbiciela. Scena zakończyła się tym, że mistrzyni oberwała kolejnego Speara. Na Money In The Bank AJ skupiła się głównie nad ręką pretendentki, która później dała o sobie we znaki gdy ta wykonała Speara. Ostatecznie to The Black Widow ponownie pozwolił Miss Lee wygrać. Tego samego wieczoru chłopak AJ - Dolph Ziggler przegrał swoją walkę o pas po tym jak mistrzyni się wmieszała i uderzyła Del Rio pasem w głowę i Del Rio obronił pas poprzez dyskwalifikację. 

Następnego dnia AJ została rzucona przez Dolpha. Tego samego wieczoru Big E i Lee zaatakowali go. Tydzień po tym na SmackDown AJ wypowiedziała się na temat zerwania z Dolphem i oznajmiła wszystkim, że wszystko z nią w porządku. Zaczęła się jednak na nim mścić poprzez niszczenie jego ubrań, gotówki i innych osobistych rzeczy. Zigglera jednak nie za bardzo to ruszało i mówił, że rozdał wiele kluczy, które również miała AJ. Mistrzyni wpadła w rozpacz i gdy chciała uciec z areny to została zaatakowana przez Kaitlyn. Dolph jeszcze zaatakował Langstona. Na Raw między Langstonem, a AJ zaczęło się rodzić coś więcej niż przyjaźń. Przynajmniej AJ tak uważała, ale on nie zaprzeczył. Powiedziała, że on lubi ją oglądać w ringu. Tego samego wieczoru AJ przegrała walkę z Kaitlyn co zapewniło jej kolejną szansę na odzyskanie tytułu. Po pojedynku AJ wpadła w furię i szybko pojawił się Dolph, który pogratulował jej przegranej i zażądał walki z Big E podczas, której AJ zaatakowała swojego byłego. Big E przegrał przez dyskwalifikację i nie podobało mu się to. Na pożegnanie dostał Zig Zaga. Na SmackDown odbył się Championship Match, który wygrała AJ po tym jak Layla odwróciła się od Kaitlyn i ochroniła swoim ciałem mistrzynię. The Black Widow dokończył sprawę. 

Na Raw Layla pokonała Kaitlyn dzięki interwencji ze strony mistrzyni i panie razem oddaliły się podskakując. Tego samego wieczoru Big E zmierzył się ponownie z Zigglerem. W środku walki rozpętała się bójka pomiędzy byłymi przyjaciółkami, która skończyła się w ringu. E wykorzystał całe zamieszanie i odniósł zwycięstwo. Na SmackDown gospodarz SummerSlam The Miz ustalił nową walkę jakim był Mix Tag Team Match. Podczas The Miz TV po ostrych słowach rozpętała się bójka pomiędzy całą czwórką, którą wygrali Kaitlyn i Dolph. Po przegranej na Raw z Natalią i Khalim, AJ wygrała walkę drużynową w towarzystwie Layli z Nattie i Kaitlyn. Na SummerSlam Kaitlyn i Dolph odnieśli zwycięstwo w Mix Tag Team Matchu. 

Po tym Kaitlyn udała się na przerwę, a AJ Lee rozpoczęła storyline z gwiazdami Total Divas. Zaczęło się to 26 sierpnia, gdy po walce z Brie i Natalyą skierowała do nich te słowa:
„OMG ludziska. Właśnie obejrzałam najnowszy odcinek Total Divas i był niesamowity. Oh my gosh. No bo siostry Bella zajmowały się ze swoimi oczywistymi problemami z tatusiem, The Funkadactyls się rozpadło i potem znowu się zeszło, narzeczony Natalii nie ma w sobie wiele z faceta, i te inne dwie też tam były. TO było świetne, naprawdę było i to był koniec świata i to jest tylko w niedziele na kanale E! Aaaaaaa. Chcecie wiedzieć co widzę gdy patrze w ten ring? Szczerze? Grupkę tanich, wymiennych, wzbogacające się, bezużyteczne kobiety. Kobiety, które poszły do telewizji ponieważ nie były wystarczająco uzdolnione by być aktorkami. I nie są wystarczająco utalentowane by być mistrzem. Dokonałam więcej w jeden w rok niż wy wszystkie dokonałyście w waszych karierach razem wzięte. Ocaliłam waszą dywizję Div, przebiłam szklane sufity, wyłamałam drzwi. Po co? Aby grupkach niewdzięcznych, drewnianych, plastikowych manekinów mogło przez nie przejść w ramach podziękowania?! Wy nawet nie możecie wejść za kulisami, uścisnąć mojej dłoni i popatrzeć mi w oczy bo wiecie, że pracowałam całe życie, aby się tu dostać. Oddałam swoje życie do tego, a wam po prostu wręczono 15 minut sławy! Nie dostałam się tutaj bo jestem słodka albo bo pochodzę z jakiejś sławnej rodziny zapaśników albo bo podlizałam się odpowiednim ludziom. Dostałam się tutaj ponieważ jestem dobra. Zasłużyłam na to mistrzostwo i nie ma znaczenie po ilu czerwonych dywanach będziecie chodzić w waszych wartych 400 dolarów śmiesznych szpilkach, nigdy nie będziecie mogły pobić moich Chuck Taylors. Jesteście wszystkie bezwartościowymi przykładami kobiet i nigdy nie będzie w stanie mnie dotknąć. I to jest rzeczywistość“

Total Divas bardzo to zdenerwowało i każda chciała zemścić się na mistrzyni. Doszło do Triple Threat Matchu, którego zwyciężczyni miała stać się pretendentką. Jednak AJ przerwała w nim i oberwało się jej od wszystkich uczestniczek, czyli Naomi, Brie i Nattie. Stephanie McMahon później ogłosiła Fatal 4-Way Match na Night Of Champions o mistrzostwo Div. Na SmackDown AJ zdołała przekonać Alicie Fox, Layle i Aksane, że są marnowane bo Total Divy kradną ich czas antenowy. Wszystkie zaatakowały gwiazdy reality show podczas walki Naomi i Brie Belli. AJ sprytnie znalazła sobie towarzystwo bo wiedziała, że Total Div jest dużo więcej i, że potrzebuje pomocy. Jej pomoc jednak przegrała obie walki z drużyną Total Divas na Raw i SmackDown. W jedną z nich wmieszała się AJ i została zaatakowana przez pretendentki do jej tytułu. Na Night Of Champions Fox, Aksana i Layla zostawiły mistrzynię osamotnioną i zerwały z nią partnerstwo. AJ pomimo przewagi liczebnej zdołała pokonać Brie, Natalye i Naomi i obronić złoto po zapięciu The Black Widow na Kanadyjce.

 Przez następny tydzień zaostrzały się stosunki pomiędzy Natalyą i AJ jednak nie wiedzieć dlaczego w następnym tygodniu Brie przypięła mistrzynię w 10 Divas Tag Team Matchu i stała się nową pretendentką. Później na SmackDown AJ załatwiła sobie ochroniarza - Tamine Snuke, która pomogła jej odnieść zwycięstwo nad Cameron poprzez zaatakowanie Naomi. Tydzień później po wygranej z Aksaną, pretendentka usłyszała, że na Battleground AJ zrobi z nią to samo co Randy Orton zrobił z jej mężem. Na PPV Lee utrzymywała kontrolę nad ręką rywalki jednak pod koniec to Tamina odegrała ważną rolę. Zaczęła dusić Nikki co rozproszyło Brianne i pozwoliło AJ ją z zaskoczenia przypiąć. Później na Live Evencie mistrzyni osłabła, ale już 14 października po walce Taminy i Brie była zdolna do zapięcia The Black Widow na Belli. 

Na SmackDown i na Raw Brie odniosła dwa zwycięstwa nad mistrzynią w walce jeden na jednego i drużynowej. Znowu stała się pretendentką jednak przegrała na Hell In A Cell po tym jak przypadkowo uderzyła kolanem swoją siostrę w głowę. The Black Widow dokończył robotę. 1 listopada na SmackDown odbył się Six Divas Tag Team Match, który wygrały bliźniaczki i Natalya po tym jak AJ odklepała do Sharpshootera. To zwycięstwo zrobiło z Nattie pretendentką, lecz przegrała na jednym z Main Event po tym jak Tamina wbiegła do ringu i zadała jej Super Kicka tym samym doprowadzając do dyskwalifikacji i sprawiając, że AJ dalej posiada tytuł. Na pożegnanie Lee zapięła swoją dźwignię na Kanadyjce. 

W tym samym tygodniu na SmackDown Natalya pokonała Samoankę. W następnym tygodniu zrestartowano feud pomiędzy Total Divami i Divami, które mistrzyni określiła mianem „True Divas“ i doszło do Traditional Survivor Series Tag Team Elimination Matchu na PPV. Drużyna reality show ostatecznie odniosła zwycięstwo po tym jak Nattie pierwsze umieściła Tamine w Sharpshooterze, a potem AJ. Dzień później na Raw odbył się rewanż, w którym AJ się zemściła na Kanadyjce i wyeliminowała ją przez Roll Up i złapana spodenki. Chwile później została wyeliminowana przez Brie Belle. Cały pojedynek znowu wygrały Total Divy po tym jak Nikki Bella przypięła Summer Rae. 2 grudnia na Raw Natalya znowu przypięła mistrzynię w pojedynku sześcioosobowym. Znowu stała się pretendentką i nawet pokonała dwa razy ochroniarza mistrzyni, ale na TLC AJ z zaskoczenia wykonała Roll Up i obroniła złoto. 

Podczas okresu świątecznego pas nie był broniony. 8 stycznia na Main Event AJ pokonała swoją była przyjaciółkę Kaitlyn i panie się przytuliły po walce. Był to jednak podstęp bo chwile później Kaitlyn została kopnięta w szczękę przez Snuke. 13 stycznia na Raw AJ i Tamina pokonały The Funkadactyls. Po pojedynku gdy znokautowana przez mistrzynię Naomi leżała na podłodze, Cameron została zaatakowana przez nieprzyjaciółki. Wybawiła ją Naomi, która wykopała z ringu obie napastniczki. W tym samym tygodniu pokonała Tamine na SmackDown.

Na następnym Raw Naomi przypięła mistrzynię w walce drużynowej co zrobiło z niej pretendentkę. Kilka dni wcześniej AJ Lee pokonała rekord Maryse, który wynosił 216 dni i stała się nową najdłużej panującą mistrzynią Div w historii. Z tym rekordem u boku odniosła zwycięstwo nad Cameron na SmackDown. Po łatwym zwycięstwie kazała swojemu ochroniarzowi zaatakować Funkadactyls. Taminie udało się wyrzucić Cameron z ringu, ale Naomi poradziła sobie z mistrzynią. Championship Match pomiędzy byłymi koleżankami z NXT był planowany na Royal Rumble jednak z powodu małej ilości czasu się nie odbył. Dzień po tej PPV Naomi ponownie przypięła mistrzynię w walce drużynowej. 

Tydzień później zmierzyła się z Aksaną, która uderzyła ją kolanem w głowę i tym samym kontuzjowała. Naomi pomimo urazu dokończyła walkę, po której została zaatakowana przez Fox, ale razem z Cameron sobie z nią poradziły. Naomi musiała przejść operację i udać się na rehabilitację. Kilka tygodni później na Elimination Chamber AJ biała bronić swojego tytułu w walce z tajemniczą konkurentką (wcześniej były plany, aby walczyła z Naomi) Przed walką mistrzyni mówiła o braku konkurencji i o tym jak pokonała wszystkie panie. Tajemniczą przeciwniczką okazała się Cameron, która była podbudowana dwoma zwycięstwami nad Aksaną. W wyniku starcia Tamina znowu odegrała poważną rolę. Gdy panie walczyły poza ringiem, a sędzia był zajętym usuwaniem pomponów z ringu, Tamina wymierzyła Super Kicka Cameron, lecz nie trafiła i uderzyła mistrzynię. Funkadactyl mogła odnieść łatwe zwycięstwo, ale podczas przypinania rywalki, Snuka wyciągnęła ją z ringu i zaatakowała. Sędzia to widział i ogłosił zwycięstwo przez dyskwalifikacje. 

Cameron dostała rewanż na najbliższym SmackDown, ale nie udało się jej wygrać złota. Tydzień później na SmackDown Eva Marie i Natalya pokonały AJ i Tamine po tym jak mistrzyni odklepała do Sharpshootera. W następnym tygodniu na Main Event  Natalya dostała szansę na zdobycie złota, ale została rozproszona przez Samoankę co pozwoliło Lee wyprowadzić Shinning Wizard, a następnie zapiąć The Black Widow. Przez następne dwa tygodnie mistrzyni została przypięta w walkach drużynowych przez powracającą Naomi oraz Nikki Belle. Na SmackDown 21 marca AJ skomentowała pracę Vickie Guerrero i mówiła jak to nie umie ustalać pojedynków. Te komentarze nie spodobały się Guerrero. Na Raw AJ zmierzyła się z Naomi. Wygrała Funkadactyl, ale poprzez odliczenie gdy mistrzyni uznała, że ma to gdzieś. Po walce pojawiła się Vickie, nazwała AJ suką i ogłosiła, że na WrestleManii zobaczymy Vickie Guerrero Divas Championship Invitational Match. AJ będzie broniła swojego tytułu w walce z udziałem całej reszty dywizji Div. Nawet Tamina dostała szansę.
Skoro o niej mowa to ostatnimi czasy coś się zaczęło psuć między nią, a AJ. Snuka raz popchnęła Lee gdy ta ją obwiniała o przegraną. Innym razem AJ została wepchnięta do ringu przez swojego ochroniarza podczas walki drużynowej i przypięta przez Brie Belle. Przed największą galą w roku wydawało się, że ich stosunki się poprawiły. 31 marca na Raw AJ przegrała z Naomi w LumberJill Matchu. Panie, które otaczały ring chciały tylko dostać w swe ręce mistrzynię. Tamina próbowała ją bronić, ale jej nie wyszło. Na WrestleManii 30 AJ udało się pokonać cały świat i zaaplikować swoją słynną dźwignię na Naomi co pozwoliło jej odnieść zwycięstwo. Był to pierwszy raz, gdy ten tytuł był broniony na WrestleManii.


Era Frenemies:
Paige
Mistrzyni: Paige
Data zdobycia: 07.04.2014
Gala: Raw
Pokonała: AJ Lee (Singles Match)
Data utraty: 30.06.2014
Pokonana przez: AJ Lee
Gala: Raw
Długość panowania: 84 dni

Dzień po swojej wygranej na WrestleManii AJ Lee chwaliła się swoim historycznym panowaniem. Nagle zawitała obecna wtedy NXT Women’s Champion Paige, która pogratulowała AJ jej zwycięstwa. Mistrzyni uznała, że skoro Brytyjka jest gotowa i ubrana to czemu nie zrobi z nią tego samego co zrobiła każdej innej Divie - czemu jej nie pokona? Paige powiedziała, że nie jest gotowa, ale AJ uznała, że jest i spoliczkowała ją. Lee jako specjalną atrakcję na dzień po największej gali roku postawiła swój pas na szali. Na jej nieszczęście Paige skontrowała The Black Widow i wykonała Paige Turner dzięki, któremu zdobyła złoto, zaskoczyła cały świat i zakończyła panowanie AJ na 295 dniach.

Po tym wydarzeniu AJ udała się na przerwę, a jej ochroniarz - Tamina w między czasie wygrała Battle Royal i stała się nową pretendentką do tytułu Paige po tym jak pokonała inne Divy. Przed walką z Taminą, Brie Bella dostała szansę na zdobycie złota. Załatwiła jej to Stephanie McMahon, ale walka zakończyła się bez zwyciężczyni przez Kane’a przez co Paige zachowała tytuł. Pomimo zarzekania się, że na Extreme Rules tytuł zmieni posiadaczkę, Snuka przegrała starcie po tym jak Anty Diva zapięła PTO.

Następna rywalką Brytyjki okazałą się nieprzewidywalna Alicia Fox, która wkroczyła w rolę sfrustrowanej zawodniczki uważającej, że zasługuje na pas Div. Fox udało się pokonać mistrzynię w Anglii co zagwarantowało jej miejsce w Title Matchu na Payback. Przed galą na SmackDown Fox, aby poddenerwować rywalkę paradowała z jej mistrzostwem podczas gdy ta miała walkę z Taminą. Nieprzewidywalność nie pozwoliły Alicii odnieść zwycięstwa na Payback i podobnie jak Snuka padła ofiarą PTO.

Na konferencji prasowej po Payback Paige udzieliła wywiadu, który przerwała jej Cameron twierdząc, że ona nie dostała swojej szansy, a Brytyjka nie zasługuje na posiadanie mistrzostwa. Doszło do pojedynku na SuperStars, który wygrała mistrzyni. 16 czerwca na Raw Cameron znowu próbowała udowodnić, że zasługuje na pas, ale ponownie przegrała walkę z mistrzynią. Dzień później na Main Event jej koleżanka Naomi odniosła zwycięstwo nad Paige i tym samym zagwarantowała sobie walkę z pasem na szali. Doszło do niej na Money In The Bank. Przed galą jednak Cameron dalej pokazywała swoją ciemną stronę i nawet udało jej się pokłócić Paige i Naomi, które do tej pory nie miały ze sobą żadnych problemów. Na PPV Paige ostatecznie obroniła złoto po wykonaniu RamPaige.


AJ Lee
Mistrzyni: AJ Lee
Data zdobycia: 30.06.2014
Gala: Raw
Pokonała: Paige (Singles Match)
Data utraty: 18.08.2014
Pokonana przez: Paige
Gala: SummerSlam
Długość panowania: 50 dni 

Dzień po wygranej na Money In The Bank Anty Diva mówiła o tym jak niektórzy uważają, że nie zasługuje na bycie mistrzynią i powinna wrócić do NXT. Po oznajmieniu, że zostaje tam gdzie jest powróciła AJ Lee i pomimo odmowie mistrzyni, AJ przekonała widownię i odbył się Divas Championship Match. Walka trwała krótko bo pretendentka z zaskoczenia wykonała Inside Cradle i po raz drugi stała się mistrzynią Div. Pierwsze panowanie Brytyjki skończyło się na 84 dniach. 

Pomimo faktu, że panie odbierały sobie tytułu zrodził się między nimi coś w rodzaju przyjaźni i zdrowej rywalizacji. Ściskały sobie ręce i wdawały się w pogawędki przy ringu. Ich koleżeńskie stosunki wydawały się pod znakiem zapytania podczas Tag Team Matchu na SmackDown z Laylą i Summer Rae. AJ bez wiedzy Paige dokonała zmiany i odniosła zwycięstwo. Anty Diva nie była tym zachwycona, ale po dłuższym zastanowieniu ponownie uścisnęły sobie ręce. Na Battleground odbył się Title Match, w którym panie kontrowały swoje finishery, ale ostatecznie to Shinning Wizard pozwolił AJ obronić złoto. Brytyjka na pożegnanie tylko pobiła koleżance brawo. Następnego wieczoru na Raw panie znowu były partnerkami i pokonały duet składający się z Nattie i Emmy po tym jak AJ zapięła Black Widow na Kanadyjce. Po walce Frenemies przytuliły się i mistrzyni chciała odejść, lecz wtedy została zaatakowana przez Anty Divę. Lee zderzyła się jeszcze z barykadami, stalowym narożnikiem i stołem komentatorskim - wszystko dzięki Paige, która na zakończenie poskipała w stylu mistrzyni za kulisy. 

Paige również parodiowała rywalkę w walce z Naomi na SmackDown, którą szybko wygrała dzięki Cameron. Tydzień po ataku Brytyjki ta wyjaśniła, że zrobiła to pod wpływem emocji i pomimo faktu, że AJ jest jej najlepszą przyjaciółką to tydzień temu myślała o niej jak o osobie, która ma jej tytuł. Przemowę przerwała jej mistrzyni, która powiedziała, że wie jak to jest, gdy ktoś ci odbiera tytuł w jednej sekundzie. Dodała, że ona nie bawi się w gry małych dziewczynek, nie uśmiecha się w czyjąś twarz i obgaduje go za plecami. Jeśli ma z kimś problem to powie mu to prosto w twarz. Paige dodała, że AJ jest chyba szalona jeśli jej nie wierzy co doprowadziło do bójki pomiędzy „koleżankami“, który wygrała AJ. Mistrzyni na SmackDown została wyniesiona z areny na noszach po tym jak Paige zepchnęła ją ze sceny. Była to storylinowa kontuzja. 

AJ powróciła na Main Evencie, gdzie pokonała Summer Rae i powiedziała, że jest królową, której zniszczyła bajkę złej czarownicy - Paige i to samo zrobi na SummerSlam. Dodała, że to jej dom i jej królestwo oraz, że Paige nie spodoba się koniec tej bajki. W następnym tygodniu AJ przegrała dwie walki z Evą Marie przez Brytyjkę. Po jeden z nich Anty Diva zaatakowała nieprzyjaciółkę zaostrzając między sobą stosunki w drodze do SummerSlam, na które została zapowiedziana ich kolejna walka o Divas Championship. 

Paige
Mistrzyni: Paige
Data zdobycia: 18.08.2014
Gala: SummerSlam
Pokonała: AJ Lee (Singles Match)
Data utraty: 21.09.2014
Pokonana przez: AJ Lee
Gala: Night Of Champions
Długość panowania: 34 dni

17 sierpnia na SummerSlam w swoje urodziny Paige po raz drugi zdobyła Divas Championship pokonując AJ po skontrowaniu The Black Widow na RamPaige. AJ Lee straciła swój drugi tytuł po 48 dniach. Marny wynik w porównaniu z tym pierwszym. 

Przez następny tydzień Paige przez AJ przegrała dwie walki z Natalyą. Po jednej z nich AJ chciała jej pogratulować zwycięstwa na SummerSlam, ale Paige uciekła z ringu. W tym samym czasie storyline tych dwóch zaczynał się przeradzać w lesbijski romans przez to, że panie nawzajem mówiło, że się kochają, AJ wręczyła Paige czekoladki i pocałowała ją w rękę. W następnym tygodniu Stephanie McMahon wręczyła Nikki w prezencie Divas Championship Match co nie spodobało się AJ, która twierdziła, że pretendentka jest tylko jedna. Decyzja Stephanie doprowadziła do ogłoszenia Triple Threat Matchu na gali Night Of Champions. W tym samym tygodniu na SmackDown doszło do pojedynku pomiędzy Paige i Brie Bellą. AJ i Nikki siedziały przy stole komentatorskim i w pewnym momencie AJ zaatakowała Belle. Brie przyszła jej z pomocą, a później wróciła do ringu i otrzymała RamPaige dzięki, któremu Paige wygrała.

Na następnym Raw pomimo swojej udawanej miłości Paige i AJ były partnerkami i pokonały Rose Mendes oraz Natalye po tym jak AJ złapała za włosy partnerkę i dokonała zmiany po czym zapięła The Black Widow na Mendes i odniosły zwycięstwo. Po walce obie zostawiły ślady swoich ust na tytule Div. Na SmackDown zaczęły udowadniać, że jedna umie robić to samo co druga. Paige pokonała Summer Rae przy pomocy The Black Widow, a AJ potem zaatakowała Layle przy pomocy Paige Turner. Również zaostrzały się stosunki z Nikki. AJ nazwała ją pupilkiem Stephanie, a Paige specjalnie nazwała ją Brie. Na Raw odbył się kolejny Tag Team Match, w którym Paige i Nikki pokonały AJ i Brie. Po pojedynku Nikki zaatakowała siostrę, a AJ i Paige skipały sobie wokół i w ringu. W tym samym tygodniu byłe partnerki zmierzyły się ze sobą. Nikki została pokonana przez Paige. AJ komentowała pojedynek, po którym w ringu rozpętała się szarpanina o tytuł Div pomiędzy wszystkimi trzema zawodniczkami. Bitwę ostatecznie wygrała Nikki.


AJ Lee
Mistrzyni: AJ Lee
Data zdobycia: 21.09.2014
Gala: Night Of Champions
Pokonała: Nikki Belle & Paige (Triple Threat Match)
Data utraty: 23.11.2014
Pokonana przez: Nikki Belle
Gala: Survivor Series
Długość panowania: 63 dni

AJ wygrała pas po raz trzeci na gali Night Of Champions 21 września po tym jak pokonała Nikki Belle i broniącą tytułu Paige. AJ tym zwycięstwem stała się drugą Divą, która po raz trzeci wygrała Divas Championship. Drugie panowanie Anty Divy zakończyło się na wyniku 35 dni. 

Szybko po tej gali Nikki została odsunięta od storylinu z Divas Championship i skupiła się na rywalizacji ze swoją siostrą. AJ natomiast utrzymywała chłodne stosunki z Paige i jej nową przyjaciółką Alicią Fox. Nowe duo często atakowało mistrzynię po jej walkach. W tym czasie również rozpoczął się storyline, w którym AJ nie mogła sobie znaleźć partnerki, która pomogłaby jej walczyć z przyjaciółkami. Mistrzyni musiała sama stawić czoła nieprzyjaciółkom, leczczasami przewaga liczebna okazywała się dla niej zbyt dużą przeszkodą. W między czasie AJ często walczyła z Alicią i panie na przemian odnosiły zwycięstwa. Przed Hell In A Cell na Raw Paige i Fox udało się nabrać mistrzynię na to, że się niby pokłóciły. Oszustwo to pomogło Alicii odnieść zwycięstwo nad AJ. Na Hell In A Cell Fox chciała pomóc Paige i wrzuciła ją do ringu, lecz AJ wykorzystała to i szybko zapięła The Black Widow, które przyniosło jej zwycięstwo. Po pojedynku przyjaźń pomiędzy Alicią i Paige została na dobre zakończona. 

31 października na SmackDown odbył się Battle Royal, w którym Divy były ubrane w kostiumy ze względu na Halloween. Zwyciężczyni miała zostać pretendentką do tytułu Div. AJ siedziała za stołem komentatorskim i oglądała walkę. Ostatecznie pretendentką stała się Nikki Bella, gdy Alicia zaatakowała Paige i obie panie wypadły przez liny dzięki czemu Nikki została sama w ringu. Nikki i AJ szybko zaczęły ze sobą rywalizować. Pretendentka wykorzystywała swoją asystentkę, czyli własną siostrę Brie, która została zmuszona do spoliczkowana AJ za co się jej oberwało. Nikki wykorzystywała swoją poddaną do niecnych zagrań i nawet kazała jej się przebrać za mistrzynię i parodiować ją po czym stanęła z nią do walki, w której chciała zwyczajnie pokazać, że prawdziwa AJ nie ma z nią szans. Brie miała zwyczajnie dać się pokonać siostrze, ale wykorzystała fakt, że Lee rozproszyła Nikki i przypięła ją za co jej się później oberwało. AJ po pojedynku nie tylko zaatakowała Nikki, ale również Brie. 

Na następnym SmackDown AJ przebrała się za Nikki i pokonała Brie Belle w walce jeden na jednego.

Imperium bliźniaczek Bella:
Nikki Bella
Mistrzyni: Nikki Bella
Data zdobycia: 23.11.2014
Gala: Survivor Series
Pokonała: AJ Lee (Singles Match)
Data utraty: 20.09.2015
Pokonana przez: Charlotte
Gala: Night Of Champions
Długość panowania: 301 dni

Nikki Bella zdobyła pas po raz drugi na Survivor Series przy pomocy swojej siostry Brie, która pocałowała AJ. Następnie Nikki znokautowała rywalkę i wykonała The Rack Attack, który odniósł jej zwycięstwo. Tym samym stała się 25 Divą, która zdobyła ten pas i zakończyła trzecie panowanie AJ trwające tylko 63 dni. 

Następnego dnia na Raw Brie będąc ponownie po ciemnej stronie mocy pokonała AJ przy pomocy swojej siostry. Tego samego wieczoru AJ pogratulowała Brie zostanie jeszcze większą zdzirą niż jej siostra. Przez następne tygodnie mistrzyni dalej prowadziła feud z AJ, który zakończył się na gali TLC. Odbył się tam rewanż, który Nikki wygrała po psiknięciu sprejem w oczy rywalki. AJ przez to wzięła sobie wolne. 

Dwa dni później Nikki postawiła swoje mistrzostwo na szali w walce z Naomi, która dostała ten pojedynek dzięki The Miz’owi. Naomi przegrała starcie po tym jak została rozproszoną bójką swojego męża i The Miza. Później siostry Bella zaczęły program z Natalyą i Paige. Panie zmierzyły się ze sobą w serii pojedynków jeden na jednego. W niektórych z nich Paige i Natalya pokonały mistrzynię, ale nie otrzymały walki o tytuł. Na Royal Rumble The Bella Twins pokonały Natalye i Paige po tym jak Nikki znokautowała Kanadyjkę. 

Po Royal Rumble Anty Diva została pretendentką do tytułu i od tamtej pory siostry Bella uprzykrzały jej życie. Zaatakowały ją na jednym ze SmackDown, a na jednym z Raw po tym jak Paige pokonała Alicie Fox, siostry Bella kazały Fox zaatakować Paige dzięki czemu one mogły ją spryskać czarnym sprejem. Tydzień później Paige pokonała Brie w pojedynku jeden na jednego. Na następnym Raw bliźniaczki ukradły jej strój przez co Paige musiała walczyć w stroju jednego z Rosebudów. Tego samego wieczoru Paige pokonała Summer Rae i powiedziała, że w odróżnieniu do Nikki nie potrzebuje stroju, aby wyglądać dobrze. Nikki pokonała Paige na gali Fastlane po tym jak wykonała Roll Up i chwyciła za spodenki przeciwniczki. Tydzień później na Raw odbył się rewanż, który wygrała Paige poprzez dyskwalifikację po tym jak Brie zaatakowała pretendentkę. Po walce powróciła AJ Lee, która obroniła Paige przed atakiem bliźniaczek i sprzymierzyła się z dawną przeciwniczką jako argument podając, że są zjednoczone przeciwko wspólnemu wrogowi. 

W tym samym tygodniu na SmackDown AJ pokonała Brie. Dwa tygodnie później Nikki zaoferowała walkę o pas, a  Paige i AJ miały ustalić kto się zmierzy z mistrzynią i rywalką mistrzyni okazała się Paige.  Siostrom Bella chodziło jedynie o pokłócenie ze sobą Frenemies, z którymi miały się zmierzyć na WrestleManii. Plan wypalił. AJ przez przypadek uderzyła Paige nie wiedząc, że to ona co pozwoliło Nikki odnieść zwycięstwo. Po walce doszło do bójki pomiędzy partnerkami, ale szybko zażegnały swoje spory i na największej gali w roku pokonały siostry Bella. 

Przez następne tygodnie wydawało się, że Naomi będzie kolejną pretendentką, ale reszta Div się sprzeciwiła i ubłagała Kane’a, aby odbył się Battle Royal w Anglii, który wygrała Paige i stała się nową pretendentką. Po walce wściekła Naomi zaatakowała Anty Divę i zajęła jej miejsce na Extreme Rules, gdzie przegrała pojedynek o pas z Nikki. Tydzień po PPV siostry Bella zostały zaatakowane przez Naomi i powracającą Taminę. Na SmackDown Naomi po pokonaniu Emmy wraz z Taminą zaatakowały Australijkę. Na Raw Taminie udało się pokonać Brie i doszło do Tag Team Matchu na Payback, który bliźniaczki przegrały po tym jak Naomi przypięła Nikki co zagwarantowało jej walkę o pas. 

Naomi chciała walki na Elimination Chamber, ale Tamina namówiła ją, aby zrobić to na najbliższym Raw skoro Nikki jest alej osłabiona po ostatniej walce. Naomi uznała to za dobry pomysł i zmierzyła się o pas na Raw w walce podczas, której Brie nie mogła być przy ringu z rozkazu Stephanie McMahon. Starcie zakończyło się poprzez dyskwalifikację po tym jak Tamina zaatakowała mistrzynię.  Od ataku Belle uratowała Paige, która następnie zaatakowała mistrzynię. W tym samym tygodniu na SmackDown po wymianie zdań doszło do bójki z udziałem Paige, kuzynek i Nikki, którą wygrała mistrzyni. Tydzień później na Elimination Chamber Nikki pokonała obie Divy w Triple Threat Matchu o tytuł. Podczas walki ponownie ani Brie ani Tamina nie mogły być przy ringu.

 Dzień później Paige zażądała rewanżu o pas i przegrała go po tym jak siostry odstawiły Twin Magic. Przez następne dni Paige zamierzała zmienić coś w dywizji Div, aby bliźniaczki nie były na jej szczycie, ale żadna inna Diva nie chciała jej pomóc. Nikki ponownie broniła mistrzostwo na Money In The Bank w walce z Paige. Siostry znowu próbowały odstawić Twin Magic, ale Paige udało się przypiąć Brie i wygrać walkę. Brie szybko wytłumaczyła sędziemu co zaszło i ten zrestartował pojedynek dzięki czemu Nikki znokautowała rywalkę, dodała Rack Attack i wygrała walkę.

Dzień później Paige dalej chciała zachęcić inne Divy to rewolucji, ale gdy Nikki wspomniała o tym jak Stephanie McMahon jest jej dobrą koleżanką to żadna nie miała odwagi dołączyć do Paige, która w ten sam dzień przegrała Handicap Match z bliźniaczkami. W tym samym tygodniu siostry, aby udowodnić, że dają innym Divom szansę dały Paige pojedynek z Brie na SmackDown i Nikki nie pojawiła się przy ringu. Brie wygrała po tym jak Alicia Fox zaatakowała Paige i dołączyła do Teamu Bella. Przez następne tygodnie cała trójka dominowała w dywizji z wyjątkiem jednego Raw kiedy Paige pokonała Alicie w walce jeden na jednego pomimo interwencji sióstr. W tym samym tygodniu na Beast In The East w Japonni Nikki pokonała Paige oraz Tamine w Triple Threat Matchu o pas. Na następnym Raw Brie pokonała Paige, która po walce została zaatakowana przez resztę Teamu Bella. Tydzień później Stephanie rozpoczęła prawdziwą rewolucję i przywitała na głównym rosterze Becky Lynch, Charlotte i NXT Women’s Champion - Sashe Banks co doprowadziło do wielkiej bójki pomiędzy nowymi Divami, Paige, Taminą, Naomi oraz Teamem Bella. Po tym zdarzeniu o dominację w dywizji Div walczą Team Bella, Team PCB (Paige, Charlotte i Becky Lynch) oraz Team B.A.D. - Beautiful & Dangerous (Naomi, Sasha Banks i Tamina)

Na Battleground każda drużyna miała wystawić jedną zawodniczkę, która weźmie udział w Triple Threat Matchu. Pierwszy wydawało się, że będzie to Charlotte, Sasha i Nikki, ale później mistrzyni zmieniła zdanie i zwalczyła za nią Brie. Pojedynek wygrała Charlotte. Divy dalej toczyły boje o dominację w dywizji. Charlotte i Sashy udało się nawet pokonać mistrzynię, ale pomimo tego nie dostały walki o tytuł. Na SummerSlam został ogłoszony wielki Three Team Diva Elimination Match - Team Bella vs.Team PCB vs.Team B.A.D. Najpierw został wyeliminowany Team B.A.D. po tym jak Brie przypięła Tamine. Jednak ostatecznie wygrał Team PCB gdy Becky przypięła Brie.

Dzień później na Raw po konfrontacji w Miz TV Team Bella zaatakował Team PCB po czym pokonał go w pojedynku sześcioosobowym po tym jak Alicia przypięła Paige. W następnym tygodniu Nikki przedstawiła wszystkim The Bella Tron, na którym był odliczany czas do tego momentu kiedy Nikki zostanie najdłużej panującą mistrzynią Div w historii i tym samym pobije rekord AJ. Na tym samym odcinku Raw Team PCB wziął udział w Beat The Clock Challange, który miał wyłonić nową pretendentkę do tytułu Belli. Była to nagroda za zwycięstwo na SummerSlam. Ostatecznie najlepszy czas uzyskała Charlotte pokonując Brie Belle tym samym stając się nową pretendentką.

Wkrótce po tym nowa pretendentka złożyła petycję do The Authority, aby jej Championship Match odbył się zanim Nikki oficjalnie pobije rekord AJ. Authority się zgodziło co nie zachwyciło mistrzyni. Ich pojedynek miał miejsce 14 września na Raw. W tym samym dniu Nikki panowała tyle samo dni co AJ, czyli 295. Pod koniec starcia Alicia Fox złapała Charlotte za włosy czego nie widział sędzia bo był rozproszony przez Nicole. Przez pretendentkę Alicia wylądowała w ringu, a sędzia próbował ją wyrzucić. Wtedy Brie podmieniła się ze siostrą, zaatakowała Charlotte i nagle została przez nią przypięta. Charlotte, Paige, Becky i nawet Ric Flair myśleli, że mamy nową mistrzynię podczas gdy Team Bella wyjaśniał wszystko sędziemu. Kilka chwil później Stephanie McMahon wyjaśniła, że Charlotte nie może wygrać tytułu poprzez przypięcie osoby, która nawet nie była w walce więc mistrzynią dalej jest Nikki. Charlotte musiała oddać pas, a uradowana Nikki cieszyła się z faktu, że została najdłużej panującą mistrzynią Div w historii pokonując rekord AJ. 

Na SmackDown odbył się Bellabration, czyli impreza ku czci Nikki. Pomimo starań Brie i Fox goście tacy jak Beyonce, Nicki Minaj czy Miley Cyrus oraz inni pracownicy WWE nie pojawili się co nie spodobało się Nikki. Wszystko zakończyło się tak, że Nikki przypadkowo obrzuciła je tortem po wizycie Teamu PCB oraz Adama Rose’a, który oświadczył, że jej impreza jest do bani.

Nowe pokolenie:
Charlotte
Mistrzyni: Charlotte
Data zdobycia: 20.09.2015
Gala: Night Of Champions
Pokonała: Nikki Belle (Singles Match)
Data utraty: -
Pokonana przez: -
Gala: -
Długość panowania: +150 dni (Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016)

20 września na Night Of Champions tym razem po pokonaniu odpowiedniej siostry, Charlotte zdobyła swoje pierwsze mistrzostwo Div tym samym przerywając historyczne panowanie Belli. Zwycięstwo świętowała z Teamem PB oraz ze swoim ojcem. 

Dzień później na Raw podczas swojego kolejnego świętowania Paige zaczęła sobie przypisywać całą rewolucję Div oraz nazwała Becky najmniej istotną Divą w całej dywizji, a Charlotte oskarżyła o nepotyzm. Naubliżała przy tym kilku innym Divom między innymi siostrom Bella, które dostały się na szczyt z oczywistych przyczyn, nazwała Alicie Fox piątym kołem u wozu i zadała wszystkim pytanie czy Natalya tu dalej jeszcze pracuje. Po odejściu pojawił się Team Bella i po przemowie Nikki Charlotte zmierzyła się z Brie, którą pokonała. Na SmackDown Paige chciała przeprosić Charlotte, Becky oraz Natalye, z którą wdała się w rozmowę na backstage’u na Raw. Jednak zamiast przeprosin panie znowu usłyszały ostre słowa, a Nattie nawet została spoliczkowana. Na Raw mistrzyni i Becky pojawiły się w Miz TV podczas, którego Charlotte dała Paige dwa wyjścia - albo obgadają całą sytuację albo rozstrzygną to w bójce. Zamiast Paige pojawił się Team Bella i Nikki zaczęła przypisywać sobie rozpoczęcie całej rewolucji Div. Nie spodobało się to Paige, która ponownie oskarżyła ją o dostanie się na szczyt poprzez umiejętności w łóżku. Została za to zaatakowana i doszło do Six Divas Tag Team Matchu, w którym o dziwo Paige walczyła z dawnymi partnerkami. Jednak pod koniec Charlotte przypadkowo zepchnęła Paige z ringu co ją zdenerwowało i odeszła. Po drodze spotkała Natalye, która udało się do ringu, ale szybko została z niego zrzucona przez Anty Dive. Team Bella wygrał pojedynek po tym jak Nikki przypięła rozproszoną mistrzynię.


W tym samym tygodniu na SmackDown Team CB dał Paige wybór - albo jest z nimi, albo przeciwko nim. Na tym samym odcinku Natalya również ostrzegła Paige, że jeśli znowu ją tak potraktuje to pożałuje, że ją w ogóle poznała. W tym samym tygodniu na gali w Madison Square Garden podczas Six Divas Tag Team Matchu Charlotte i Becky zostawiły Paige na litości Teamu Bella, który dzięki temu odniósł zwycięstwo. Paige nie mogła uwierzyć jak ją potraktowały jej przyjaciółki. W następnym tygodniu Paige przegrała walkę z Natalya na Raw i nie spodobało się jej to, że Nattie sprzymierzyła się z Charlotte i Becky na SmackDown przeciwko drużynie Bella. Tydzień potem na Raw najdłużej panująca mistrzyni Div Nikki udało się pokonać Naomi po tym jak Brie rozproszyła przeciwny zespół nawołując ludzi do skandowania „We want Sasha“ Tego samego wieczoru dzięki interwencji ze strony Nikki, Brie i Alicia pokonały Becky i Charlotte w walce drużynowej. Podczas pojedynku doszło do kłótni pomiędzy wspierającą mistrzynie i Becky Natalya, a siedzącą przy stole komentatorskim Paige.

15 października na SmackDown Paige pokazała, że znowu chcę się zaprzyjaźnić z Becky i Charlotte kiedy to uratowała je przed atakiem Teamu Bella. Pogodziła się również z Natalyą, która w mniej więcej tym samym czasie została przez kogoś zaatakowana za kulisami i podejrzenia padły na Paige. Dwukrotna mistrzyni Div wszystkiemu zaprzeczała mówiąc, że to mógł być każdy. Na SmackDown Paige wyjawiła, że zależy jej tylko na zdaniu Becky i Charlotte i próbowała je przekonać, że to nie ona zaatakowała Natalye. Podczas rozmowy Charlotte powiedziała dawnej koleżance prosto w twarz, że jedyne co chciała robić gdy wygrała ten pas to dzielić się całym swoim szczęściem z koleżankami, ale nie mogła przez to co zrobiła Paige. Według niej Paige jej nie szanuje i rozgrywa karty tak, aby wszystko kręciło się wokół niej. Ich rozmowę przerwał Team Bella. Nikki, która w odróżnieniu od Charlotte jest tylko i wyłącznie skupiona na ich rewanżu obraziła mistrzynię, która zaproponowała, aby zmierzyły się tu i teraz. Jednak w obronie mistrzyni stanęła Paige, która przegrała pojedynek z Nikki w ten sam wieczór. Na Hell In A Cell Charlotte po raz pierwszy postawiła swój tytuł na szali w rewanżu z Nikki. Podczas pojedynku Brie, Fox i Becky nie mogły stać przy ringu. Charlotte udało się po raz drugi pokonać mistrzynię, udowodnić, że jej zwycięstwo na Night Of Champions to nei był przypadek oraz zachować złoto. Po walce do ringu wbiegła Becky, którą odepchnęła na bok Paige ponieważ chciała być pierwszą, która pogratuluje Charlotte.

Dzień później na Raw Paige ponownie przeprosiła swoje koleżanki i po tym jak Charlotte przekonała Becky Brytyjka mogła dzisiaj zawalczyć u ich boku. Charlotte ponownie ostrzegła Paige o ataku na Natalye, ale ta ponownie zaprzeczyła. W ten sam wieczór Team Bella ponownie pokonał PCB po tym jak Nikki przypięła Becky. Po walce kiedy mistrzyni sprawdzała co z Lynch została zza pleców zaatakowana przez Paige, która wykonała na niej następnie RamPaige. To samo spotkało Becky, a na koniec Anty Diva umieściła Charlotte w PTO wysyłając jasną wiadomość, że nie chcę już żadnej przyjaźni. W tym samym tygodniu na SmackDown Paige pokonała powracającą Natalye dzięki dystrakcji ze strony Teamu B.A.D., który po pojedynku zaatakował Królową Hartów. W tym samym tygodniu Nikki Bella udała się na przerwę, aby wyleczyć swoje kontuzje. 2 listopada Paige w Fatal 4-Way Matchu pokonała Becky, Sashe i Brie, aby zostać nową pretendentką do tytułu Charlotte co jej się bardzo spodobało ponieważ przez Paige to teraz wszystko jest o rodzinie, reputacji i uczciwości Charlotte, którą Paige zaczęła określać mianem Baby Flair. Nowa pretendentka również wyraziła swoją opinię na temat kariery mistrzyni, której nie byłoby gdyby nie Ric Flair. Ich pojedynek został ogłoszono na Survivor Series.

Tydzień później Paige w Anglii została pokonana przez Becky Lynch, którą po pojedynku zaatakowała i umieściła w PTO na stole komentatorskim. Becky została uratowana przez Charlotte. Tydzień później odbyło się podpisywanie kontraktu na walkę o pas Div w wydarzeniu wieczoru Raw. Pod koniec segmentu Charlotte wspomniała o swoim zmarłym bracie, który jej zdaniem tak samo jak ona i jej ojciec nie przestał walczyć. Paige zaprzeczyła twierdząc, że nie miał w sobie wystarczająco walki co sprowokowało mistrzynię, która brutalnie zaatakowała Paige i panie musiały zostać kilkukrotnie rozdzielane przez sędziów. Na Survivor Series Charlotte udało się pokonać Paige i obronić swój tytuł Div po tym jak zapięła Figure Eight.

Dzień po Survivor Series na Raw Paige oświadczyła wszystkim, że Charlotte oszukiwała i kiedy miała ją w Figure Eight to jej ręka była pod dolną liną przez co powinna przerwać dźwignię. Zażądała kolejnej szansy na pas Div i ją dostała. Słowa Paige nie za bardzo zdziwiły mistrzyni ponieważ wiedziała, że ich bitwa nie jest jeszcze zakończona. W ten sam wieczór panie stanęły do boju w walce o mistrzostwo, lecz pojedynek skończył się podwójnym odliczeniem. Po tym zajściu Paige wrzuciła mistrzynię w schody po czym zapięła na niej PTO na stole komentatorskim. 

W tym samym tygodniu na Main Event Charlotte przegrała pojedynek z Brie Bellą po tym jak została rozproszona przez Paige. 30 listopada na Raw Becky zaproponowała Charlotte, aby zawalczyły przeciwko sobie żeby przypomnieć sobie swoje stare dobre czasy i pokazać na co je stać. Mistrzyni nie była zachwycona pomysłem, ale zgodziła się jeśli jej ojciec będzie mógł być u jej boku ponieważ jest w mieście. Becky się zgodziła. Pod koniec ich walki Charlotte przeskoczyła nad koleżanką i zaczęła się zachowywać tak jakby coś sobie uszkodziła w kostce. Przejęta Becky poszła porozmawiać z jej ojcem, który wszedł na krawędź ringu, ale wtedy Charlotte szybko wstała i z zaskoczenia przypięła koleżankę z czego Lynch nie była zadowolona.

Później tego samego wieczoru Charlotte wyjaśniła, że zrobiła to, aby czegoś nauczyć Becky ponieważ się o nią martwi. Powiedziała również, że to nie było oszukiwanie o co oskarżała ją Becky. Po tym jak Charlotte odeszła to do Lynch podeszła Paige, która powiedziała, że przynajmniej przez to przyjaźń między Charlotte, a Becky nie ucierpiała. Na SmackDown po wymianie zdań za kulisami Becky zmierzyła się z Brie Bellą, a przy ringu była Charlotte i Alicia Fox. W pewnym momencie kiedy Charlotte stała za blisko ringu została przypadkowo uderzona w głowę przez Brie. Kilka sekund później Becky była bliska zwycięstwa, lecz do ringu wbiegła Charlotte i zaatakowała Belle co doprowadziło do dyskwalifikacji i zwycięstwa Teamu Bella. Becky była strasznie wkurzona na Charlotte, która się próbowała wytłumaczyć, że została uderzona.

7 grudnia na Raw podczas Miz TV Charlotte w towarzystwie swojego ojca powiedziała, że Paige będzie miała szczęście jeśli w ogóle będzie umiała chodzić po TLC. Po wielu innych obrażeniach, prowokacjach przez Miza i o tym jak mówił, że jabłko nie padał daleko od jabłoni pojawiła się Paige, która spoliczkowała Rica. Ten rozkazał córce zaatakować Brytyjkę po tym jak wcześniej kazał jej się nie dać sprowokować. Na SmackDown mistrzyni spokojnie przyglądała się jak Becky zyskuje zwycięstwo nad Paige. Na TLC w towarzystwie swojego ojca Charlotte obroniła swój pas w walce z Paige po tym jak wepchnęła ją na stalową część przy narożniku, którą wcześniej odsłonił Ric. Na tej samej gali Becky dała do zrozumienia koleżance, że nie podobał się jej sposób w jakim wygrała. Dzień później na Raw Team CB w towarzystwie Rica odniosło zwycięstwo nad Teamem Bella po tym jak Ric podciął Alicie, a nieświadoma niczego Becky zapięła na niej Dis-Arm-Her dzięki czemu jej drużyna wygrała.

Na SmackDown Charlotte pomogła Becky pokonać Brie Belle co nie spodobało się jej koleżance, która miała już tego dość i oskarżyła mistrzynię o to, że ona w nią nie wierzy i nie uważa, że może sama wygrać. Na Raw Becky (z mistrzynią u boku) pokonała Brie w rewanżu bez żadnych interwencji.Na SmackDown Becky przyglądała się jak Charlotte walczy z Brie. Podczas walki przyszedł Team B.A.D i Naomi wylała na Becky ajerkoniak. Ta rzuciła się na nią, lecz nie dała rady z racji na przewagę liczebną. Charlotte się przyglądała jak jej koleżanka dostaje łomot po czym zapięła Figure Eight, aby wygrać. Nie przejęła się za bardzo stanem koleżanki, a potem się z tego jeszcze śmiała. 4 stycznia doszło do rewanżu pomiędzy koleżankami z czego Charlotte nie była zadowolona. Becky udało się pokonać mistrzynie, ale po walce została przez nią zaatakowana co oficjalnie zakończyło ich przyjaźń. Z racji na zwycięstwo Lynch zyskała w nagrodę walkę o pas Div, którą przegrała w tym samym tygodniu na SmackDown kiedy Charlotte przypięła ją mając nogi na linie.

11 stycznia Charlotte miała się zmierzyć z Brie Bellą, lecz podczas swojego wejścia została zaatakowana przez wściekłą Becky. Ric później ogłosił, że przez urazy, które dokonała Becky mistrzyni nie jest w stanie walczyć. W tym samym tygodniu na SmackDown Becky rzuciła wyzwanie Charlotte na ponowną walkę o Divas Championship na gali Royal Rumble. Na Raw po tym jak Becky pokonała Tamine, mistrzyni nie miała najmniejszego zamiaru dać byłej koleżance kolejnej walki o jej pas broniąc się argumentem, że Becky już jeden przegrała. The Lass Kicker powiedział, że Charlotte wygrała tylko dzięki jej ojcowi i spytała się co by te wszystkie legendy z, którymi Ric walczył sobie pomyślały o jego córce. Uznała, że jabłko nie padło daleko od drzewa przez co wkurzony Ric podarował Becky kolejną walkę bez omówienia tego z Charlotte przez co ta nie była w najlepszym humorze.Na SmackDown Charlotte i Ric przyglądali się jak Becky pokonuje Alicie Fox w walce jeden na jednego.

Na Royal Rumble w walce o Divas Championship Ric znowu pomógł córce. Najpierw pocałował w usta Becky przez co to kompletnie osłupiała. Po tym jak go spoliczkowała została zaatakowana od tyłu przez mistrzynię, która dzięki temu przejęła kontrolę. Pod koniec walki Lynch udało się zapiąć Dis-Arm-Her, a Charlotte była zbyt daleko lin by jednej z nich złapać. Ric pomógł córce zrzucając na głowę Becky swoją marynarkę przez co ta wkurzona przerwała dźwignię i rzuciła marynarką w Rica. Charlotte wykorzystała moment, w którym sędzia kłócił się z jej ojcem, dźgnęła rywalkę w oko po czym powaliła Spearem, który ostatecznie przyniósł jej wygraną. Po pojedynku Charlotte zaatakowała Becky. Świętowanie przerwała jej muzyka powracającej Sashy Banks, która gdy weszła do ringu to poczęstowała kopnięciem Lynch przez co ta wypadła z ringu. Sasha i Charlotte następnie wymieniły się spojrzeniami, a Banks nawet powiedziała, że chcę tytułu Div. Po chwili panie zrobiły swój znak BFF’s z NXT i uśmiechnęły się. Ric opuścił ring, a następnie chciała to zrobić jego córka, lecz wtedy otrzymała Bank Statement od Sashy, która na koniec pozowała z tytułem Div na środku ringu. Następnego dnia na Raw Becky zmierzyła się z Sashą, lecz zwyciężczyni nie została wyłoniona ponieważ Charlotte zaatakowała obie zawodniczki.

Tydzień później Charlotte zaczęła się naśmiewać z poważnej kontuzji Nikki Belli, która jej zdaniem teraz może skupić się na zakupach w internecie skoro siedzi cały czas w domu. Te słowa padły prosto przy siostrze Nikki, Brie, która tego samego wieczoru na Raw zawalczyła z Charlotte, którą pokonała wykonując Roll Up gdy mistrzyni chciała zapiąć Figure Eight. Dzięki tej wygranej Brie zagwarantowała sobie walkę o Divas Championship na Fastlane w zamiarze zemsty na Charlotte na ostre słowa na temat jej rodziny oraz, aby wygrać ten tytuł dla Nikki i sprawić, że jej mąż Daniel Bryan, który ogłosił odchodzi na emeryturę był z niej dumny. Po szokującej przegranej Charlotte udało się dwukrotnie pokonać Alicie Fox na SmackDown i Raw. 15 lutego na Raw Charlotte przerwała w wywiadzie Brie, który miał miejsce w ringu. Mistrzyni zaproponowała Brie, aby odpuściła sobie Fastlane, została w domu i po prostu oddała walkę walkowerem. Jej zdaniem egoistyczne by było gdyby Brie nie była przy mężu i siostrze po czym sobie uświadomiła, że przecież potrzebują pieniędzy. Charlotte miała nadzieje, że Brie zapamięta ten moment kiedy dostała szansę nie przystąpienia do walki z nią po czym obraziła je przyszłe wegańskie dzieci, które jej zdaniem będą miały twarzy kozy. Brie po tych słowach nie wytrzymała, rzuciła się na nią i zaczęła wykonywać Yes! Kicki dopóki Ric nie wyciągnął córki z ringu.

W tym samym tygodniu na SmackDown Charlotte pokonała Natalye po czym w geście zwycięstwa zaczęła skandować Yes! Yes! Yes! dopóki nie przyleciała Brie i panie znowu zaczęły się bić z podobnym wynikiem. Na koniec Brie z tytułem w górze skandowała Yes! Yes! Na gali Fastlane podczas pojedynku o Divas Title Brie gdy wykonywała Missile Dropkick zraniła w jakiś sposób swoją nogę, która jej doskwierała przez resztę walki. Na koniec gdy mistrzyni próbowała zapiąć Figure Four, została złapana w Yes! Locku. Ric chciał pomóc córce umieszczając jej nogę na linie, lecz nie dał rady, a Brie, aby temu zapobiec zmieniła dźwignię na Single Leg Boston Crab jednak po chwili w tej pozycji zaczęła ją boleć kontuzjowana wcześniej noga. Próbując poprawić swoją pozycje, Brie została odepchnięta przez rywalkę i uderzyła w liny po czym została uwięziona w Figure Eight. Brie przez kontuzje szybko odklepała, a Charlotte zachowała tytuł.