Powrót do przeszlosci: Survivor Series 2001

Aby przeczytać raport z całej gali Survivor Series 2001, gdzie stoczyły się boje o przetrwanie dwóch wielkich federacji kliknij "przejdź dalej"

Dzisiaj patrzymy w przyszłość na jedną z najważniejszych gal w historii WWF(E) kiedy to federacja Vince’a McMahona zmierzyła się z The Alliance, czyli WCW i ECW, które były pod władzą własnych dzieci Vince’a - Stephanie i Shane’a. Dzieci połączyły siły ponieważ jak to same powiedziały nie mogły się doczekać aż ich ojciec umrze więc postanowili sami to załatwić. Przez kilka miesięcy rodzina toczyła ze sobą wielką wojnę i na Survivor Series miał zostać zapisany jej ostatni rozdział kiedy to w walce wieczoru gali Team Alliance zmierzy się z Team WWF w Elimination Tag Team Matchu - zwycięzca bierze wszystko, przegrany znika na zawsze.

Rzecz jasna w tym raporcie będziemy się skupiać tylko na Divach WWF i WCW/ECW, które wystąpiły na tym PPV. Jako pierwszą panią, którą widzimy jest Debra przechadzająca się obok swojego męża Stone Cold’a z jego mistrzostwem na ramieniu. Wchodzą do jego szatni, gdzie jest już reszta Teamu Alliance między innymi Booker T, Kurt Angle, Shane McMahon i RVD. Przy okazji jest tam również jedna z kapitanek - Stephanie. Wszyscy zastanawiają się czy Austin odwraca się od swojego zespołu i dołącza do WWF. Pytają się ponieważ na ostatnim SmackDown Austin uśmiechnął się z powrotem do Vince’a. Steph mówi jak bardzo ważny jest dzisiejszy pojedynek ponieważ ich prace są na szali. Steve odpowiedział, że nie dołącza do WWF. Shane i Stephanie mówią mu jak to wszystko w to włożyli. Reszta członków drużyny zaproponowała, aby to oni byli liderami, a nie Steve, ale ten się nie zgodził. Steve powiedział, że jest tutaj, aby skopać komuś tyłki i zniszczy WWF nawet jeśli ma to zrobić w pojedynkę. Kazał im odejść bo nie miał niczego więcej do powiedzenia. Ci odeszli, a Steve został z Debrą.

Następnie w innej części budynku zobaczyliśmy Vince’a i jego żonę Linde McMahon, którzy rzucili to wyzwanie swoim dzieciom. Vince tłumaczy żonie, że musi być po jednej stronie, a nie po dwóch. Linda tłumaczy, że wiele jest na szali dzisiaj i obawia się po prostu bo skutki mogą być tragiczne. Vince po prostu powiedział, że gówna się zdarzają i doradza żonie, aby popatrzyła na to ze strony zawodowej, a nie osobistej. Podbiegł do nich młody Michael Cole, (lol ta bródka) który również się obawia bo może stracić pracę. Vince mówi, że to prawda bo jeśli WWF przegra co się nie stanie to stracą pracę, ale on w końcu zbudował imperium i zbudował je na ryzyku. Nie takim, że rzuca się monetą. Mówi, że wygra ponieważ jego 6 zawodników (chodzą plotki, że ktoś z Alliance dołącza do WWF, ale nie wiadomo kto to) pokona 4 zawodników The Alliance. Po tym jak Cole odszedł to małżeństwu przeszkodził William Regal, który powiedział, że on nie kupuje gier logicznych Vince’a i według niego Steve Austin jest wierny The Alliance jak on jest wierny królowej Anglii i z przyjemnością popatrzy jak wszystko co Linda i Vince zbudowali topi się w kiblu. Dodał, że Team Alliance zrobi drużynie Vince’a to co on zrobi temu mizernemu szczurowi jakim jest jego byłym przyjaciel Tajiri w ich dzisiejszym pojedynku. Dodał również, że nie może się doczekać jak na jutrzejszym pierwszym w historii Raw, którym rządzi The Alliance oboje Vince i Linda zostaną publicznie upokorzeni. Odszedł, a Vince powiedział do Lindy, że to dowód na to co wcześniej stwierdził - gówna się zdarzają.

 Widzimy powtórkę z ostatniego przed galą SmackDown, w którym widzimy Intergender Tag Team Match pomiędzy Torrie Wilson i jej chłopakiem, WCW Cruiserweight Championem oraz byłym przyjacielem Williama Regala - Tajirim, a samym Regalem i członkini The Alliance - Ivory. Dokładniej zostaje pokazana końcówka pojedynku kiedy Regal złapała Torrie za włosy z krawędzi ringu i wrzucił ją do środka pomimo faktu, gdzie wykonał na niej Regal Bomb oraz zapiął swoją brutalną dźwignię dzięki czemu odniósł zwycięstwo wraz z Ivory.

Po zaciętym pojedynku William pokonał Tajiri’ego po wykonaniu Regal Bomb, w którym nie zabrakło krwi ze strony Regala. Po walce William znowu wykonał Regal Bomb i zaczął odchodzić. Jednak gdy odchodził minął się z dziewczyną byłego kolegi - Torrie Wilson, która wleciała do ringu i sprawdziła co z Tajirim. Regal zobaczył ją smutną nad ciałem chłopaka, wrócił do ringu, wystraszył sędziego po czym złapała Torrie za włosy i poczęstował ją Regal Bombem ku niezadowoleniu widowni. Następnie odszedł bez żadnego współczucia zostawiając swoje ofiary na środku ringu.

Następnie zobaczyliśmy WWF Intercontinental Champion Testa, który dawał makijażystce rady jak wcierać olejek w jego muskuły. Przyszła Stacy Keibler, która przyznała mu rację. Test zaproponował, że po tym jak on pokona Edge oraz po tym jak The Dudley Boyz (Stacy jest ich menadżerką) wygrają swoje pojedynki i tym samym zunifikują tytułu to mogli by razem zabalować. Test zaproponował Stacy, aby wieczorem on i ona się „zunifikowali“ jak to sam ujął. Stacy udawała niedostępną i pożyczyła mu powodzenia. Test się odwrócił, a Stacy po spoglądnięciu na jego zadek pogłaskała go po nim. Kiedy odeszła Test powiedział, że Stacy go pragnie. Kiedy odszedł makijażystka tylko wywróciła oczami do góry.

Następnie widzimy zdenerwowaną Stephanie w szatni, do której przychodzi Kurt Angle, który zauważa jej zestresowanie. Stephanie obawia się po tym co Steve powiedział tam w szatni bo jej drużyna się nie dogaduje, a przed chwilą Edge pokonał Testa i ma zunifikowane mistrzostwa. Pyta się go czy rozumie co jest na szali. Mówi, że jeśli jej drużyna przegra to zostanie....zwyczajną osobą. Nie może tego znieść. Będzie musiała sama robić sobie zakupy. Będzie musiała czyścić dom, samochód, a nawet kibel. Dla niej to najgorsze na świecie i nie może być zwyczajną osobą. Kurt mówi jej, że nie jest zwyczajna i jest bardzo wyjątkowa i on wierzy, że Steve jest z The Alliance. Jeśli nie jest to on dopilnuje, że Austin ich nie wykiwa. Kurt odszedł i wydawało się jakby troszeczkę uspokoił Stephanie.

Za kulisami Lita mówi z Jeffem Hardym. Pyta się go czy wie coś czego ona nie wie o Matt’cie bo ostatni bardzo dziwnie się zachowuje. Jeff mówi, że oni wszyscy się teraz dziwnie zachowują przez to napięcie. Matt wychodzi z szatni Teamu WWF i pyta się o czym mówili - o nim? Lita tłumaczy, że Matt się po prostu dziwnie zachowuje. Matt broni się mówiąc, że ona i Jeff powinni się dziwnie zachowywać bo jeśli przegrają to stracą pracę, a to jego marzenie. Nie chcę stracić pracy przez czyjąś winę. Przypomina, że jeśli dzisiaj zunifikują pasy drużynowe WWF i WCW z Jeffem o mają pracę bo mistrzowie niezależnie od tego po czyjej są stronie to i tak zachowują pracę. Mówi również, że Lita jest w walce o mistrzostwo kobiet i wygra i jej praca będzie bezpieczna. Lita dała swojemu chłopakowi (jest nim Matt) buziaka na szczęście i poszli na swój pojedynek. Lita została sama i weszła do tej szatni, z której wyszedł przedtem Matt. W drzwiach spotkała się z Trish Stratus. Panie pożyczyły sobie powodzenia po czym Trish odeszła. Lita wydawała się dalej jakby ją coś niepokoiło. Warto zauważyć, że Trish z szatni wyszła wyglądając na troszeczkę...zmęczoną?

Następnie przyszła pora na walkę o pasy Tag Teamowe WWF i WCW. Z mistrzami drużynowymi WCW, którymi są The Dudley Boyz pojawiła się ich menadżerka, The Douchess of Dudleyville - Stacy Keibler. Pokazano powtórkę z ostatniego SmackDown kiedy Lita poczęstowała ciosem stojącą na krawędzi ringu Stacy. Ta spadła prosto w ramiona chłopaka Lity - Matta. Ten gdy zobaczył, że Lita patrzy to od razu upuścił Stacy na podłogę. Lita nie była zadowolona. Następnie Stacy chwyciła nogę Matta tak, że nie mógł wejść do ringu, w którym Lita otrzymała 3D. Bracia Hardy, z którymi nie było Lity przegrali walkę oraz pasy dzięki czemu The Dudley Boyz zachowali tytułu, zunifikowali je oraz zachowali swoją pracę. Podczas starcia pomimo stania poza klatką Stacy wyciągnęła na rozkaz Bubby stół spod ringu. Sędzia zabronił jej go wsadzić do klatki, ale ta sprytnie podniosła swoją spódniczkę przez co sędzia został zahipnotyzowany przez jej tyłek. Stacy następnie przytuliła sędziego i w tym samym czasie wyciągnęła mu klucze od klatki z jego kieszeni. Ucieszony sędzia odszedł, a Stacy włożyła stół do klatki. Po tym jak zahipnotyzowany sędzia dowiedział się, że Stacy ma klucze to jej je odebrał. Tak jak już wcześniej pisałem - jej chłopacy wygrali. Po pojedynku w ringu znalazła się Lita, która martwiła się stanem zdrowia Jeffa, który zamiast opuścić klatkę wykonał z jej szczytu Swanton Bomb na stół. Jednak jego rywal się odsunął, tak o to bracia Hardy przegrali i stan zdrowia Jeffa był pod znakiem zapytania.

Następnie na arenie zabrzmiała piosenka Trish Stratus, która zmierza w stronę kwadratowego pierścienia na walkę, która wyłoni nową mistrzynię kobiet po tym jak tytuł nie był widziany od kilku miesięcy. Zasady pojedynku są proste - sześć pań jest w walce, cztery stoją w narożnikach, a dwie walczą w ringu, można dokonywać zmian, zawodniczka, która zgarnie przypięcie lub sprawi, że jedna z przeciwniczek odklepie jest nową mistrzynią kobiet. Trish jest pierwszą zawodniczką, która reprezentuje WWF. Drugą z nich jest wieloletnia weteranka oraz dwukrotna Women’s Champion - Jacqueline, która również reprezentuje WWF. Ostatnią panią reprezentującą WWF jest ulubienica widownia - Lita! Pierwszą zawodniczką reprezentującą The Alliance jest trzykrotna Women’s Champion oraz trenerka w Tough Enough - Ivory. Druga przychodzi pomocnica The Hurricane’a - Might Molly również reprezentująca The Alliance. Ostatnią zawodniczką jest debiutująca dzisiaj w WWF, była zawodniczka w ECW - Jazz. Debiutantka wślizguje się do ringu i od razy częstuje Lite Spinning Side Slamem! Gong!

Ivory vs.Trish Stratus vs.Jazz vs.Lita vs.Jacqueline vs.Might Molly - WWF Women’s Championship Six Pack Challange Match
Jazz i Lita w ringu, a reszta rozeszła się do narożników. Jazz atakuje Litę po czym podnosi ją i wykonuje Butterfly Suplex! Ciosy i kopniaki w plecy od debiutantki. Cios w głowę i następnie Irish Whip. Była Women’s Champion odbija się od lin i wykonuje Headscissors Takedown! Jazz wylądowała przy Might Molly, która dokonuje zmiany i wchodzi do ringu. Obolała Lita po atakach Jazz cofa się przed napastniczką co doprowadza do tego, że Jacqueline dokonuje z nią zmiany. Pierwsza w historii czarnoskóra Women’s Champion wkracza do akcji. Molly pokazuje swoje muskuły po czym zamierza z rywalką spróbować testu na siłę. Panie splatują swoje palce, ale Jackie szybko kopię przeciwniczkę w rękę, wykonuje piruet po czym podcina oponentkę. 1..Kick Out! Panie wstają i Molly pudłuje Clotheslinem. Chopy od byłej mistrzyni kobiet, a następnie Irish Whip na liny. Jacqueline robi kolejny piruet, ale zostaje powalona Shoulder Blockiem od blondynki, która znowu strzela pozę superbohatera i ponownie odbija się od lin. Jacqueline podkłada się jej pod nogi, ale Might skacze i znowu leci na liny. Leap Frog od Jacqueline, która następnie częstuje rozpędzoną Molly Hip Tossem. Standing Dropkick dla blondynki, której udaje się dokonać zmiany z Ivory. Ta wchodzi i od razu przyjmuje Dropkicka. Irish Whip w stronę lin od Jacqueline, ale jej rywalka kontruje. Sunset Flip od Jacqueline. 1..2..Ivory kontruje i od razu przypina. 1..2..Kontra...1..2..Kontra..1..Kontra..1..Ivory od razu wstaje i wykonuje katapultę na drugą linę. Ivory trochę kręci się w głowie z czego korzysta Jacqueline, która robi przewrót w przód i dokonuje zmiany z Trish. Faworytka fanów wchodzi i pudłuje Clotheslinem na Ivory. Odwraca się, powala ją za nogi i wykonuje katapultę na drugą linę. Ivory odwraca się i przyjmuje FlapJacka! Stratus odbija się od lin, lecz zostaje kopnięta w plecy przez Might Molly. Ivory atakuje Stratus, lecz następnie powala ciosem Litę, która spada na podłogę. Ivory wraca do atakowania Trish, a Lita chcę się zemścić, lecz sędzia jej na to nie pozwala. Do ringu wbiegają Jazz i Molly, które również atakują Trish. Licie po chwili udaje się odepchnąć sędziego na bok i biegnie na pomoc koleżance z WWF. Odrzuca Ivory na plecy i częstuje ciosami dwie pozostałe zawodniczki The Alliance. Do ringu wbiega Jacqueline, która również atakuje Molly i Jazz. Lita bije Ivory po czym krzyczy do Jacqueline i panie wykonuję Double Clothesline na Ivory! Lita ze środku ringu wykonuje Irish Whip w narożnik na Jazz. Lita karze Jacqueline się podłożyć, a sama idzie do przeciwnego narożnika i wykonuje Poetry In Motion na Jazz! Jacqueline i Lita przybijają sobie piątkę po czym ruda łapię Molly za włosy i posyła ją w narożnik. Mówi Jackie, aby się podłożyła i leci, ale nagle Jacqueline powala ją Clotheslinem! Jacqueline krzyczy do obolałej Lity, ale za jej plecami Mighty Molly wchodzi na szczyt narożnika. Czeka aż rywalka się odwróci i wykonuje Molly Go Round! Molly odwraca się i obrywa Chick Kicka od Trish! Ivory częstuje Stratus kopniakiem i wykonuje Poison Ivory! Ivory podekscytowana otrzymuje kopniaka w brzuch od Lity, a następnie Twist of Fate! Rudowłosa Diva wchodzi na szczyt narożnika i jest Moonsault! 1..2..Molly i Jazz przerywają! Obie atakują rudą po czym obie posyłają na liny. Próba podwójnego Clothesline’a, lecz Lita uchyla się, odbija się od lin i powala obie panie The Alliance! Panie wstają i Lita obie z nich częstuje ciosami przy dopingujących okrzykach widowni. Molly zostaje wyrzucona w ringu. Lita odwraca się i zostaje drapnięta w oczy przez Jazz. Ciosy w głowę oraz Irish Whip w stronę lin od byłej pani ECW. Lita biegnie, ale prosto na Trish, która przerzuca rudą nad górną liną i ta ląduje boleśnie na podłodze! Jazz chcę atakować Stratus, ale naciąga dolną linę i Jazz spada na Litę. Stratus jest w ringu, ale odwraca się i otrzymuje kopniaka w brzuch od Ivory. Trzykrotna mistrzyni kobiet przymierza się do Back Suplexu. Jednak blondynka blokuje, wykonuje przewrót w tył, ląduje na stopach, łapię rywalkę, leci w stronę lin i Stratusfaction! 1..2..3!
Zwyciężczyni i nowa WWF Women’s Champion: Trish Stratus

Reprezentująca WWF Trish świętuje swoje pierwsze zdobycie mistrzostwa kobiet.

Na koniec podczas walki wieczoru Team Alliance vs.Team WWF można było zobaczyć wiele pań w tłumie drużyn, które dopingowały swoje zespoły za kulisami. Ostatecznie wygrała drużyna WWF co oznacza, że Stephanie została zwyczajną osobą.

Całą galę możecie obejrzeć pod tym linkiem

Mam nadzieje, że spodobała się wam taka forma Powrotu Do Przeszłości ponieważ możliwe, że będzie się częściej pojawiało coś takiego. Co uważacie?

0 komentarzy | Napisz: